Listopad 2015

Jsem v opravdické knize...

20. listopadu 2015 v 12:07 | evi |  Postřehy
... tedy samozřejmě ne přímo já, ale dvě povídky z mého pera. Před časem jsem tady psala o chystaném souboru povídek s tématikou vodáctví, který má být výsledkem již třetího ročníku literární soutěže pořádané jedním velkým vodáckým nadšencem a naštěstí současně majitelem malého rodinného nakladatelství. Říkám naštěstí, protože jinak by se něco takového asi stěží mohlo realizovat.
Tak tedy - třetí ročník soutěže proběhl, povídky do nové knížky byly vybrány, knížka byla vydána a pokřtěna a já se teď doma a občas i v nějakém knihkupectví kochám tím, že je v ní pod dvěma povídkami uvedeno moje jméno. A že hned z té první povídky je i ilustrace na obálce a z jejího textu je dokonce odvozen i název celé knížky. Po těch dlouhých letech zdejšího internetového psaní je to moc hezký pocit. Jen doufám, že tím to neskončí...
Takže - dříme-li ve vás srdce vodáka nebo potřebujete nějakého vodáka obdarovat třeba na Vánoce, tak vřele doporučuji!:-)Odmítnutí (30. kapitola 2/4)

3. listopadu 2015 v 11:02 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
Poslední dobou obzvlášť nevím, kde mi hlava stojí, ale teď zbylo trochu času, tak jedeme dál. Severuse a Kordélii jsme opustili uprostřed vzrušené debaty, která, než bude pokračovat, bude na chvilku přerušená tím, jak se v té době baví Hermiona. Aneb - když chcete na chvíli klídek a pohodu, vytáhněte album s fotkami:-) Přidávat zas budu postupně (aktualizace: dopřeloženo 19. 11. 2015).

ssSss

Hermiona byla neskutečně šťastná, že časový rozvrh krmení Albuse Severuse Pottera přiměl Ginny odejít od Děravého kotle už před druhou hodinou odpolední. Původně ji napadlo, zda nemá oběd s Ginny zrušit úplně, věděla však, že její kamarádka nemá od Albusova narození mnoho příležitostí vyjít si někam ven, a tak prostě neměla to srdce jí to odřeknout. V žaludku jí hlodala úzkost; věděla sice, že by neměla sedět doma, že by se měla zaměstnat třeba navštěvováním přátel nebo nakupováním, jenže se cítila fyzicky i psychicky vyčerpaná, a tak se přemístila na schodiště před svým domem hned, jak se Ginny vrátila do Godrikova dolu.