Odmítnutí (29. kapitola 3/3)

23. července 2015 v 17:02 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
Už není tak horko, tak jsem se pomalu vrhla na poslední část 29. kapitoly - opět po kouskách. Doufám, že si léto příjemně užíváte:-) (Aktualizace: úryvek dopřeložen 24.7.2015).

ssSss

Trvalo to téměř hodinu, než se Severus, konečně spokojený, vynořil ze své pracovny s balíkem pergamenů v levé ruce. Ve shromažďování informací byl od času svého zasnoubení s Kordélií Millovou velmi puntičkářský; získal celou řadu dokumentů, které by mu mohly přinést výhodu, pokud by někdy začal uvažovat o rozvodu, a předchozích čtrnáct dní strávil tím, že z nich vytvářel složku, kterou hodlal předložit svojí manželce.

S listinami v ruce potichu otevřel dveře do ložnice s úmyslem doložit je Hermioně jako důkaz, že svůj závazek bere vážně. Avšak i v tlumeně se třepotajícím světle jediné svíčky, která v místnosti dosud hořela, poznal z pravidelného stoupání a klesání jejího hrudníku pod přikrývkou, že usnula. Přešel k posteli a s hlubokým povzdechem položil dokumenty na noční stolek; budou muset počkat až do rána.
Kradmými pohyby, aby ji nevzbudil, vklouzl pod deku, jemně ovinul paži kolem jejího pasu a pohodlně se uvelebil přitisknutý hrudníkem k ní. Nepohnula se dokonce ani ve chvíli, kdy jí na rameno vtiskl polibek. Zhasil svíčku a pak mnoho hodin jen tak ležel beze spánku a představoval si, jaká bude reakce jeho choti na jeho požadavky, než ho únava nakonec přece jen přemohla a on usnul.

ssSss

Následujícího rána se Severus probudil svěží a optimisticky naladěný. Už netrpěl těmi příšernými nočními můrami, které ho sužovaly tolik let, a přestože byl i nyní tak trochu nespavec, s Hermionou po boku spal vždycky dobře. Zatímco Hermiona dál spala, osprchoval se a oblékl. Častou sebou v noci házela a převracela se, přičemž ho lechtala na tváři svými kadeřemi, ale tentokrát se sotva pohnula, tak hluboký byl její spánek.
Když byl už úplně oblečený ve svojí tradiční černé barvě, přešel k posteli a klekl si vedle jejího spícího těla. Byla bledá, a přestože prospala bez přerušení téměř devět hodin, rýsovaly se pod jejíma zavřenýma očima tmavě modré kruhy. Předpokládal, že je vyčerpaná jak fyzicky, tak i duševně, ostatně měl podezření, že toho v posledních týdnech mnoho nenaspala, jelikož se nepochybně trápila tím, co ji čeká v následujících měsících. Zahlodal v něm pocit viny. Možná si měl vzít exostrasérum dřív a ušetřit ji těch zbytečných týdnů obav.
Rozhodl se, že se toho rána obejde bez Moeiny pomoci - domácí skřítka by bezpochyby donesla Lanceovi každé jejich slovo, kdyby se zúčastnila rozhovoru, který měl přijít. A tak sešel do kuchyně připravit snídani. Když prostřel na stůl, vrátil se do ložnice a znovu si klekl k Hermioně.
"Hermiono?" zašeptal a lehce zatřásl jejím ramenem.
Zamrkala a rozhlédla se kolem sebe, na okamžik dezorientovaná.
"Dobré ráno," řekl Severus s pousmáním.
"Dobré ráno," odpověděla zívajíc. "Kolik je hodin?"
"Skoro deset. Udělal jsem něco k snídani. Přijdeš do kuchyně nebo ti to mám přinést sem?" A starostlivě si ji prohlížel, neboť byla stále neobvykle bledá.
"Přijdu dolů," prohlásila a posadila se. "Dej mi jen pár minut na to, abych se osprchovala a oblékla."
Položil hřbet ruky na její čelo.
"Není ti špatně? Ještě pořád vypadáš trochu unaveně."
"Cítím se dobře," zmohla se na chabý úsměv, "jsem jen utahaná. Už pár týdnů příliš dobře nespím."
Políbil ji na čelo, vstal a vydal se ke dveřím.
"Počkám na tebe dole. Musíme toho hodně probrat."
Když se nakonec objevila v kuchyni, s potěšením shledal, že už vypadá o něco lépe, ze snídaně si však sotva uždíbla.
"Musíš jíst, Hermiono," řekl mírným tónem.
"Nemůžu, jsem příliš nervózní," trvala na svém a odstrčila talíř od sebe. "Co se bude dít teď, Severusi?"
Předklonil se a opřel se lokty o stůl.
"Požádám Kordélii o rozvod."
Hermiona lehce vydechla.
"A je pravděpodobné, že bude souhlasit?"
"Jsem si téměř jistý, že ne hned teď, v únoru však bude do jejích padesátých narozenin zbývat jen šest měsíců, a tak bude možné, aby se rozvedla bez toho, že by opět začala spadat pod manželský zákon. Bude se moci svobodně provdat za Everarda, takže bude v jejím nejlepším zájmu, aby se se mnou rozvedla."
"A ty si nemyslíš, že odmítne jen tak, ze zlomyslnosti?" vypadala Hermiona pořád ustaraně.
"To je docela dobře možné," souhlasil Severus a pokrčil rameny, "ale za ta léta jsem si zajistil pár trumfů, s nimž si dokážu zjednat cestu ven." A přes stůl k ní posunul balík pergamenů.
"Co je to?" zajímala se přejíždějíc pohledem po dokumentech.
"Informace, které jsem v minulosti sesbíral; právní dokumenty upřesňující naše postavení v případě rozvodu; předmanželská smlouva, kterou jsme podepsali; a podrobnosti o mojí finanční situaci."
"Co bude s laboratoří, Severusi?" zalapala Hermiona po dechu. "A taky jsem se domnívala, že jsi použil na rozjetí podnikání peníze od Kordélie, nebo ne?"
"Ano, využil jsem finanční krytí z její strany, když jsem začínal podnikat, ale nyní vlastním více než dostatečné jmění na to, abych jí vyplatil vše, co jsem si zpočátku vypůjčil. Rozvod mě dozajista nevyjde lacino, ale díky Albusovi Brumbálovi mám prostředky, jež mi zajistí, že mi ho Kordélie, co se finanční stránky týče, nebude moci upřít."
"Co s tím má společného Albus Brumbál?" zamračila se Hermiona.
"Teléniový kotlík," vysvětlil Severus. "Odkázal mi ho. Tudíž jsem měl vlastní prostředky k tomu, abych mohl vyrábět některé extrémně vzácné lektvary, a mám mnoho zákazníků, kteří byli ochotni po celou dobu platit horentní sumy peněz za to, aby si zajistili jejich nepřetržité dodávky." Poklepal ukazováčkem na složku dokumentů. "Ostatně se přesvědči sama; jsem zámožný muž, Hermiono."
"Já ti věřím, Severusi," přejela Hermiona očima hromádku listin, "beru tě za slovo. Jenže stále ještě úplně nevěřím tomu, že tě Kordélie nechá jen tak odejít, a mně zbývají jen tři měsíce do okamžiku, než se budu muset znovu provdat." Lehce zčervenala při zmínce o svatbě. On ji přece koneckonců nepožádal, aby si ho vzala.
"Zpočátku bude možná protestovat, ale nakonec se podvolí. Nemá důvod, aby to neudělala."
"A kdy se jí zeptáš?" kousla se Hermiona nervózně do spodního rtu.
"Dnes," řekl rozhodně.
"Dnes?" tázala se šokovaně. "Ale pokud je nepravděpodobné, že ti umožní rozvést se dřív než v únoru, proč se ptát už dnes?"
"Kvůli podniku. Domnívám se, že by od nás nebylo moudré poté, co požádám o rozvod, pracovat dál zde, v Kordéliině domě. Ke všem zúčastněným stranám by to bylo nespravedlivé, což znamená, že budu muset laboratoř přestěhovat. A obchody se vždycky o Vánocích téměř zastaví, z čehož plyne, že mám teď dva týdny na to, abych vybral a zařídil nové prostory."
"To máš asi pravdu," přitakala. "Ale kam půjdeme? Nebo můžeme udělat laboratoř z jedné z místností v mém domě."
"Lance bude vždycky její strýc," zavrtěl Severus hlavou, "a přestože vlastníš část té budovy, je to pořád majetek rodiny Millových. Navíc je to jen přes ulici, bylo by to ke Kordélii nespravedlivé, kdybych jen přestěhoval podnik k tobě domů."
"Tak co tedy uděláme?"
"Možná si budu muset prostory na čas pronajmout; v tomto období roku není praktické zkoušet koupit nový dům."
Hermiona si rozrušeně masírovala čelo a do očí jí vstoupily slzy.
"Z toho všeho můžou vzejít tak neskutečné potíže, Severusi. Nechci být důvodem toho, že se tvůj život převrátí naruby, nikdy jsem neměla v úmyslu ti to takhle ztížit."
"Nic, co za něco stojí, není snadné," podotkl a poklepal ji po ruce. "Věci se budou muset dočista změnit, to se nedá popřít. Ale copak ty si nemyslíš, že to za to stojí?"
Střetla se s jeho upřeným černým pohledem stále ještě neschopná uvěřit, že se tohle všechno nakonec skutečně děje.
"Myslím, že to za to bude stát, pokud se to povede." A oba na sebe chvíli beze slova hleděli, než se Hermiona zeptala: "V kolik hodin se Kordélie vrátí?"
"Nejspíš dnes večer," pokrčil Severus rameny. "Je vysoce nepravděpodobné, že by dorazila ještě před obědem.
"I tak bych snad raději měla jít," pohlédla Hermiona na hodinky - bylo už skoro jedenáct. "Opravdu máš v úmyslu sdělit jí to dneska?"
"Vždy, když je na pár dní pryč, tak potom obvykle bývá v blahosklonné náladě," pokývl. "A mimoto už to chci mít za sebou."
Hermiona se zdvihla od stolu.
"Slíbila jsem Ginny, že si zajdeme na oběd do Děravého kotle, ale k večeru už bych měla být doma. Pošleš mi zprávu hned, jak to bude možné? Pochybuji, že budu schopná dělat večer něco jiného než jen bezmocně přecházet sem a tam."
"Pošlu ti zprávu hned, jak budu mít o čem psát," přitakal Severus a rovněž vstal.
Vyšli po schodech a v hale se obrátili jeden k druhému. Severus ji objal a přitiskl rty na temeno její hlavy.
"Hodně štěstí," zamumlala Hermiona s ústy na jeho hrudi.
"Pokus se nedělat si starosti," odvětil. "Kordélie odjakživa štěká hůř, než kouše. Možná nejdřív odmítne, ale nakonec se nechá obměkčit."
Odtáhl se a spatřil, že jí po tvářích znovu stékají slzy.
"Hermiono, proč se tak bojíš?"
Složila tvář do dlaní a zavzlykala:
"Já... já nevím... já jen, že...," zadrhla se.
"Pojď," řekl, vzal ji za ruku a odvedl ji do obývacího pokoje. "Nenechám tě odejít v takovém stavu." Posadil se na pohovku a přitáhl si ji na klín. "Osuš si slzy," pokynul jí a vyčaroval kapesník.
Udělala, co jí řekl, a zdvihla k němu opuchlé oči.
"Prostě se jen hrozně bojím, že tě nenechá jít, Severusi. Sám jsi to řekl - štve jí to o to víc, že se jedná o . Co když se odmítne dát rozvést jen proto, aby všechno zničila? Co když budu muset odejít do zahraničí?"
"Hermiono," začal trpělivě, "to všechno jsou jen hypotézy. Věř mi, s Kordélií Millovou jsem ženatý už řadu let a znám ji lépe, než si dokážeš představit. Je životně důležité, abych se k ní zachoval správně. Je nezbytné, abys u toho nebyla ty a aby o tobě zpočátku nepadla ani zmínka. Pokud ji jen požádám o rozvod ze svých vlastních důvodů, bude pravděpodobně přístupnější. Jestliže to ale všechno bude jen o tobě a o mně, bude dělat problémy. Je nutné, abys následující den nebo dva zůstala mimo dění."
"To jen, že se teď cítím mnohem zoufaleji," pokývla Hermiona.
"Co tím myslíš?"
Pohlédla na něj a zhluboka se nadechla.
"Neměla jsem představu, co ke mně cítíš, Severusi. Nevěřila jsem, že bys byl ochotný jen tak kvůli mně projít rozvodem. Ale po té minulé noci je to jako..."
Čekal, až bude pokračovat, a navíjel si při tom na prst kadeř jejích vlasů. Hermiona k němu vzhlédla s nešťastným výrazem v obličeji.
"Miluji tě, Severusi. Nedokázala jsem snést už to, když jsem nebyla s tebou, a nyní to vypadá, že toho můžu ztratit ještě mnohem víc!"
Přivinul ji k sobě, hladil ji po vlasech a ona propadla další záplavě slz. Zavřel oči; kdesi v hloubi srdce věděl, že ho miluje, ale slyšet to z jejích úst bylo něco dočista jiného. Odtáhl se od ní a pevně ji uchopil pod rameny.
"Hermiono, my budeme spolu. Musíš mi věřit."
"Tobě já věřím," odvětila. "Já jen nevěřím, že tě Kordélie Millová nechá jít."
"A co na tom záleží?" opáčil s touhou, aby konečně pochopila. "Hermiono, pokud odmítne rozvod, tak odtud prostě odejdeme. Je mnoho zemí, kde neplatí tak směšné zákony a nikdy ani platit nebudou. I kdybychom měli jít na kraj světa, my budeme spolu."
Přitiskla své čelo na jeho, poněkud upokojená jeho slovy. Pak si otřela obličej kapesníkem a zhluboka nasála do plic uklidňující doušek vzduchu.
"A teď, přestože se mi nelíbí, když tě mám poslat pryč takhle smutnou, musím ještě dodělat nějaké papíry a navíc je nezbytné, abys odešla předtím, než se Kordélie vrátí."
Hermiona přikývla, že chápe, postavila se a uhladila si šaty.
"Doprovoď mě ke dveřím," řekla a natáhla k němu ruku. Přijal ji a vstal z pohovky.
Když došli zpět do haly, zastavili se náhle uprostřed kroku a jejich oči se nevěřícně rozšířily.
U dveří stál obrovský dřevěný kufr, který tam ještě před chvílí nebyl. Nahoře bylo vyryto jméno ,K.A.Millová'.
S hrůzou na sebe pohlédli a jejich úlek se ještě zdvojnásobil, když z horního patra zaslechli zvuk kroků.
"Kordélie se vrátila?" hlesla Hermiona zděšeně. "Už teď?"
"Vypadá to tak," pravil Severus zasmušile.
"Myslíš, že nás slyšela?" zeptala se Hermiona a z celé duše toužila, aby řekl ,ne'.
Severus přejel očima po otevřených dveřích do obývacího pokoje.
"Zcela určitě."

ssSss

 


Komentáře

1 Kitti Kitti | 24. července 2015 v 0:04 | Reagovat

Jeee, tak Severus se konečně rozhoupal:-))) to je skvělé, jen si nejsem jistá, že bude Kordelie tak ochotná, mno, Zmijozel to jistě podá tak, že ji nic jiného nezbyde. Díky, že si nám přidala kousek. je skvělé, že jejich vztah proměnuje a mají naději. Ale stačí to, když se Kordelie v únoru rozvede, kolik času má Mione?

2 scully scully | 24. července 2015 v 7:30 | Reagovat

Tak Severus se konečně rozhodl pro rozvor.Třikrát hurá. Ale s Kordelii to určitě lehce nepůjde. Ještě,že má na ni nějaké páky. Moc děkuju za překlad a těším se na další část :-)

3 evi evi | Web | 24. července 2015 v 15:33 | Reagovat

Kitti: Kolik času má Hermiona je už teď napsané v nově přidaném kousku:-) Díky!

scully: Nebyl by to Severus, aby si to po všech těch životních zkušenostech nepojistil. Tak vzhůru na další část!:-)

4 evi evi | Web | 24. července 2015 v 16:50 | Reagovat

Tak - a kapitola 29 je kompletní. Přeji příjemné počteníčko:-)

5 BalathaSebra BalathaSebra | 24. července 2015 v 19:56 | Reagovat

No to je úplně úžasný konec, co teď budu dělat? V originále se mi to moc číst nechce :D

6 MeG MeG | 25. července 2015 v 0:03 | Reagovat

Ooo... přiostřuje se, jinak tedy 10 dnů uteklo jak voda - Portrét i Odmítnutí mám přelouskané zase od začátku a už se nemůžu dočkat dalšího dílu!!!
Jinak když sem psala naposled tak jsem byla ve třetině odmítnutí no a nyní po přečtení celého  portrétu poprvé v kuse a jedním dechem během necelého týdne jsem ještě víc nadšená než dřív. . Tvá práce je skvělá máš kreativitu a taky smysl pro správnost a řád a toho si cením! Díky a doufám že se tímto oborem živíš a nebo k tomu dospěješ. Máš na to!

7 Kathie Jones Kathie Jones | Web | 25. července 2015 v 11:02 | Reagovat

Ona je slyšela? O_O  Tak to už si vážně nepamatuju. Jen vím, že ten rozhovor mezi ní a Severusem bude zajímavý a moc se na něj těším :-D

8 sisi sisi | 26. července 2015 v 14:14 | Reagovat

ono to vypadá, že je Hermiona v očekávání, takže kdyby jim Kordelie dělala problémy, mohl by jim pomoci ministerský odbor pro rodinu, pokud třeba není počítáno s určováním otcovství podle doby od ukončení posledního manželství, nebo taková nějaká ministrerská konina, když stačí zeptat se budoucí matky. :-x Takže Severusovi držím palce, aby rozdýchal rozhovor i rozvod s chotí a Hermioně jen to nejklidnější po celou dobu samodruhosti. :-)  :-)  :-) Díky za překlad během prázdnin, je to moc fajn, když nemusím čekat na čtení až na začátek novéo školního roku. ;-)

9 Zrzka Zrzka | 27. července 2015 v 19:24 | Reagovat

Evi, díky ti za každý přidaný střípek... trpělivost prý růže přináší a tenhle překlad je opravdu unikátní zlatá růže :-D

10 evi evi | Web | 28. července 2015 v 8:39 | Reagovat

BalathaSebra: Jestli jsi opravdu nedočkavá, tak ony už to jsou jen tři kapitoly a epilog, to se dá:-)

MeG: Tak moc děkuju za pochvalu - od někoho, kdo za tak krátkou dobu zhltne všechno, co tady píšu několik let, to totiž vážně beru jako pochvalu, poněvadž je mi jasné, že to máš tudíž všechno v živé paměti a odhalila bys jakékoli nepravosti dané třeba právě tou dlouhou dobou tvorby, kdy už člověk snadno ztrácí souvislosti i ve vlastní díle:D Živila bych se ráda, což o to - ale vážně, uživí v Čechách vůbec někoho psaní (tedy až na pár top výjimek)? Zatím to spíš tak zkouším v soutěžích a doufám, že se na podzim zadaří mít povídku v jedné chystané knížce...

sisi: Taky díky, to víš, u mě už prázdninám bohužel dávno odzvonilo, tak si uvědomím, že jsou, vždycky jen kvůli tomu, že má MHD delší intervaly:-D

Zrzka: Tak to taky moc děkuju:-D

11 evi evi | Web | 28. července 2015 v 8:41 | Reagovat

Kathie Jones: no jo, ona Kordélie teda umí přijít v nejlepším:D

12 mami mami | 28. července 2015 v 11:48 | Reagovat

..ejha asi si nedali pozor...Kordelia bude v 7mom nebi ha ha.

13 Tez Tez | 28. července 2015 v 15:52 | Reagovat

Úúú, takové nádherné zpestření prázdnin =). Děkuji moc za překlad, evi. Po celou dobu čtení jsem si v hlavě tvořila scénáře, jak jí to asi bude Severus popisovat a ono se to vlastně vyřešilo téměř samo =D. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu =)

14 agata agata | 28. července 2015 v 21:26 | Reagovat

Držím jim palce ,vlastně všem třem,nakonec i Kordélii,aby mohla být taky konečně spokojená.Ale to těhotenství se mi nezdá, Hermiona má v těch věcech přece dost zkušeností/přítelkyně, vlastní manželství/,že by jí to nedošlo? Není nemocná?
Navíc mě straší už samotný název povídky.Uvažuji, kdo koho nebo kdo komu co odmítne...odcestovat pryč taky vždycky všechno nevyřeší! :-x :-|  :-?

15 evi evi | Web | 29. července 2015 v 9:28 | Reagovat

mami: holka je bledá a všechny napadne hned jen to jedno:-D

Tez: Jo, Kordélie všechno slyšela z první ruky, není nad to:D

agata: Název povídky neřeš, já jsem se za celých těch pět let nedobrala k tomu, proč to tak autorka nazvala - jako těch odmítnutí je tam dost - Hermiona na začátku odmítá nápadníky, Teo pak odmítá mít dítě a zůstat s ní, Severus zpočátku odmítá připustit si ty city k ní a mnoho dalších podobných situací, tak asi proto8-)

16 Chavelierka Chavelierka | 31. července 2015 v 18:18 | Reagovat

Nějak si neumím představit, jak si Severus ten rozhovor plánoval. To jako by si sednul s Kordelii ke stolu a jen tak mimochodem se jí zeptal zda si nechce raději vzít svého milence? 8-)
Myslím, že to, že je slyšela, je nejlepší řešení. Aspoň přeskočí hloupé fráze a dostane to rychlost :-D Ale líbí se mi Severusova připravenost. Desky s názvem Průzkum možností k rozvodu :-D Takový malý typický Sevík :-D
Evi, krásně jsi to přeložila a moc se těším na pokračování :-)

17 larkinh larkinh | 4. srpna 2015 v 0:23 | Reagovat

Tak to je tedy napínavé... nicméně to určitě skončí dobře, i kdyby se měli odstěhovat na druhý konec světa - proč vlastně tak moc lpí na bydlení v Anglii? V tom dešti, mlze, větru... :)

18 Lotos Lotos | 11. srpna 2015 v 9:02 | Reagovat

Jenom bych chtěla podotknout,.že v Anglii, vkastně tolik mlhy není, tedy aspoň tam nebyla, když jsem tam byla.já a vůbec se jim nedivim. Je tam nádherně. A mají dobrý toustový chleby. :-)  :-)

19 Omnes Omnes | Web | 16. srpna 2015 v 13:26 | Reagovat

Posledni casti ti sly teda rychle :) moc se tesim na pokracovani. Jsi skvela, evi :)
Az ted jsem si vsimla, jak dlouho uz tuhle povidku prekladas a obdivuju te, ze mas stale chut pokracovat dal po tolika letech. To ja bych s tim uz asi prastila :D
diky, tesim se na pokracovani :) doufam, ze to bude mit happyend.

20 onigiri onigiri | 17. srpna 2015 v 20:08 | Reagovat

ahoj.ako ti ide preklad? nechcem robit natlak ale uz som hrozne zvedava :-D
samozrejme chapem ze mas kopec roboty ale ja len tak aby si vedela ze tu čaka horda zvedavych citatelov, pretoze poviedka je skvela a ty ju skvele prekladas. :-)

21 katryny katryny | Web | 18. srpna 2015 v 9:34 | Reagovat

Ach ach, skvělé jako vždy. Těším se na další kapitolu, ačkoliv mám již příběh dočtený v angličtině. Ten zážitek z tvého překladu je jedinečný.

Máš pak v plánu začít překládat další povídku? :-)

22 evi evi | Web | 18. srpna 2015 v 10:02 | Reagovat

Chavelierka: Beztak by jí hned napadlo, že se jí na to neptá jenom tak náhodou (jestli si nechce vzít svýho milence). Koneckonců Severus ještě tak starý není, takže by jí muselo být jasné, že když se s ní rozvede, bude se muset oženit s někým jiným, pokud bude chtít zůstat v Anglii. Fakt nevím, jek tohle chtěl navlíknout:D

larkinh: Práce, rodina, přátele - kouzelníci to mají jednodušší, když se umí přemisťovat, tak vlastně asi mohou bydlet kdekoli a kdykoli se hned dostanou kamkoli chtějí. Ale počítám, že jak by jednou šli proti zákonu, tak už by asi do Anglie nesměli ani páchnout.

Lotos: Nám v Anglii pršelo prakticky celých 14 dní. Ale to je asi hodně o štěstí;-)

Omnes: No ona je to hrozná ostuda, jak dlouho už to překládám, a ještě větší by byla to nedodělat... Naštěstí už toho mnoho nezbývá:-)

onigiri: Díky, teď se toho vážně navalilo a ještě to vedro k tomu, ale začalo pršet, tak se třeba zas přinutím k tomu sednout:-)

katryny: Moc děkuju:-) Popravdě něco bych překládala ráda, on se tím člověk docela dobře cvičí v AJ. Ale určitě už nic takhle dlouhého, kde by čtenáři léta čekali na výsledek:D Ještě tak ale mít čas ty kvalitní (a dosud nepřeložené) povídky hledat...

23 onigiri onigiri | 21. srpna 2015 v 17:44 | Reagovat

a nieco svoje dalsie nemas nahodou rozpisane? to by tiez hodne potesilo :-)

24 Eithné Eithné | Web | 24. srpna 2015 v 15:11 | Reagovat

Jsem napjatá jak struna, jak se k tomu postaví. Na druhou stranu - její vlastní syn nakonec při rozvodu nebyl úplně hrozný, takže je naděje, že to urovnají nějakým rozumným způsobem. Další, prosím! :-)

25 Chavelierka Chavelierka | 25. srpna 2015 v 21:47 | Reagovat

[22]: No a to by mě právě zajímalo. Co by jí asi řekl. mám neblahé tušení, že to netušila ani autorka :-D

26 zuzule zuzule | 3. září 2015 v 19:10 | Reagovat

Mno ale stejně si myslím, že Kordélie není blbá a došlo by jí, proč chce rozvod. :-D

27 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 9. září 2015 v 15:29 | Reagovat

Veľká vdaka, že si sem dala túto poviedku, veľmi rada som si ju čítala, bola úplne super! :D

28 Sofi Sofi | 20. září 2015 v 21:13 | Reagovat

kdy bude pokracko??

29 evi evi | Web | 24. září 2015 v 13:13 | Reagovat

Všichni: Díky moc za komentáře a pokračování se konečně tvoří a přidává! A pro onigiri - spíš se teď snažím o nefanfiction tvorbu - 2 povídky budu mít v knížce Říční polobozi, kterou už jsem tu někde zmiňovala a na začátku října má konečně křest:-) Ale pořád doufám, že až ze sebe shodím břímě Denialu, tak napíšu tu kraťoučkou pokračovací povídečku k Portétu, kterou nosím v hlavě už asi tři roky:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama