Červen 2014

Odmítnutí (25. kapitola 4/4)

26. června 2014 v 17:51 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
A zde dnešní druhý příspěvek a zároveň poslední část dvacáté páté kapitoly. Přeji všem školou povinným krásné prázdniny a nám ostatním pěkné léto:-)

Zabouchl za sebou dveře, sešel na chodník a už se víc nestaral o to, co si bude myslet Kordélie. Jakmile došel k domu naproti přes náměstí, vstoupil dovnitř a srdce mu bušilo při pomyšlení, že ona už tam třeba není, že možná jde příliš pozdě. Při vzpomínce na to, co jí řekl, ho zaplavil stud. Nemyslel to tak; neměl tušení, co ho přimělo říct něco tak ohavného.

Odmítnutí (25. kapitola 3/4)

26. června 2014 v 17:49 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
Severusovy dary k narozeninám byly pro Hermionu jako z ráje - jak dlouho ale tenhle ráj vydrží? Překlad jako vždy trval, ale odměnou za čekání vám budiž hned dva díly najednou, protože následující část by v zájmu klidu čtenářů nebylo dobré dělit;-)

ssSss

Dva dny na to se dozajista nedalo říct, že by si Hermiona nějak zvlášť užívala večírek, jenž se konal údajně na její počest. To už spíš Kordélii podezřívala, že tuhle okázalou oslavu pořádá takřka výlučně kvůli Narcise Malfoyové a že její jméno připojila pouze z jediného prostého důvodu: aby se neřeklo, že na její narozeniny zapomněla. A jak se zdálo, toto její podezření se i potvrdilo - jedinými jejími přáteli, kteří byli pozváni, byli Draco a Susan, ti však museli pozvání s lítostí odmítnout, neboť právě trávili dovolenou v Kanadě.