Únor 2014

Odmítnutí (Intermezzo)

22. února 2014 v 13:17 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
Následující kousek povídky autorka little beloved zveřejnila původně jako samostatnou jednorázovku, neboť na rozdíl od Odmítnutí, které je vyprávěné pouze z pohledu Severuse a Hermiony, tady se dostáváme k Teodorovi Nottovi. V revidované povídce Denial ji má nyní zařazenou jako 24. kapitolu, já ji sama pro sebe nazývám takovým malým zábavným intermezzem. V úvodu jsou do kontextu povídky upravená slova z písničky Johnnyho Cashe The ring of fire, kteroužto si lze s originálním textem poslechnout zde.

Ohnivý prsten

Láska umí sežehnout,
v tom ohni můžeš prsten kout.
Svázán touhou divokou
řítím se planoucí tmou.

Volným pádem do ohnivého kruhu
klesám dál, dál, dál
a plameny jdou vzhůru,
ohně žár, žár, žár
můj prsten jímá,
můj prsten jímá.

Johnny Cash - Ohnivý prsten

ssSss

Volání kukačky aneb detektivka od J. K. Rowlingové

20. února 2014 v 4:16 | evi |  Kulturní p®ožitky
Pár slov o nejnovějším literárním počinu britské autorky J. K. Rowlingové The Cuckoo´s Calling, který vydala pod pseudonymem Robert Galbraith a který by měl být ode dneška v prodeji i v češtině.

Lula Landryová byla mladá, krásná, novináři pronásledovaná, muži milovaná a všeobecně obdivovaná modelka. Až do jedné zimní noci, kdy její tělo dopadlo na zem pod balkonem jejího přepychového bytu. Policie provedla důkladné šetření události a nakonec věc uzavřela s tím, že šlo o sebevraždu. Zdánlivě zde není nic, co by svědčilo o opaku, přesto však jednoho dne přichází do omšelé kanceláře soukromého detektiva Cormorana Strikea muž jménem John Bristow - adoptivní bratr rovněž adoptované Luly Landryové přezdívané Kukačka - a žádá Strikea o nové prověření případu. Neboť prostě nevěří, že by se jeho sestra mohla sama zabít, a naopak věří Strikeovi, který byl kamarádem jeho dalšího adoptivního (a rovněž již mrtvého) sourozence Charlieho.

Odmítnutí (23. kapitola 3/3)

15. února 2014 v 20:04 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
Povalentýnské překvapení aneb ještě pořád žiju... Byť v posledních měsících se od často nelehké všední reality odreagovávám spíš čtením než psaním - a zrovna dnes v noci jsem dočetla opěvovaný bestseller pro matky na mateřské (jo, měla bych být cílová skupina) s názvem Padesát odstínů šedi/temnoty/svobody (za mě tedy především nudy) - no, zkrátím to, když jsem se tím se zaťatými zuby a očima v sloup doprokousala, dostala jsem mimořádnou chuť přečíst si nějakou opravdu pěkně napsanou erotickou scénu a volba padla samozřejmě na Odmítnutí - a dopřeložení 23. kapitoly je toho tak nějak vedlejším důsledkem. Pravda, asi zafungoval i ten včerejší Fénixův řád v televizi, který už jsem dlouho neviděla. A taky to, jak jsem si současně kdesi přečetla, že prý Rowlingová lituje, že dala Hermionu dohromady s Ronem a ne s Harrym, jak by chtěli fanoušci. A říkám si, Rowlo, Rowlo, kam na to chodíš, Harry v pořadí těch, se kterými by fanoušci rádi viděli Hermionu bok po boku, zdaleka není na prvním místě! :-)))

Posunula se blíž k němu a opřela si hlavu o jeho hruď. Začal ji hladit po paži a oba se na okamžik odmlčeli.
"Severusi?" zašeptala a vzhlédla k němu.