Leden 2012

Odmítnutí (19. kapitola 2/4)

29. ledna 2012 v 4:35 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
Severus jde Hermioně sdělit, že má přivést Lance na narozeninový večírek, a vyskytne se při tom v situaci, kterou řada FF autorek tak ráda zpracovává. A co si o tom slavném večírku myslí samotný oslavenec? Další část devatenácté kapitoly začíná...

ssSss

Hermiona si nevěřícně povzdychla, když zaslechla hlasité klepání na vchodové dveře. Podařilo se jí přesvědčit Padmu, aby u ní na dopoledne nechala dvojčata a zašla si s Deanem na jídlo a na nákupy, a ačkoli Shivani ve své cestovní postýlce rychle usnula, Preeyu se Hermioně podařilo uspat na svém rameni sotva před chvílí. Dítě sebou při náhlém zvuku lehce trhlo, avšak neprobudilo se a Hermiona se vydala ze suterénu po schodech vzhůru s tichým broukáním na rtech.

Odmítnutí (19. kapitola 1/4)

20. ledna 2012 v 5:36 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
Začíná devatenáctá kapitola, v níž mimo jiné konečně dojde na prsteny - takže, který asi začne pálit jako první? Předtím nás ale ještě čeká něco úvah hlavních hrdinů a jeden veselý večírek, který jistě udělá radost všem příznivcům jistého potrhlého staříka:-). Veršíky k této kapitole tentokrát sepsal T. S. Eliot a jsou z jeho básně Preludes, jejíž celé originální znění si můžete přečíst zde.

19. Neskonale trpící

V pohnutí z představ kroužících
kolem těchto obrazů se zhostím
zmínky o neskonale něžné,
neskonale trpící bytosti.

T. S. Eliot, Předehry IV

Odmítnutí (18. kapitola 3/3)

8. ledna 2012 v 23:11 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
Trvalo to dlouho, ale konečně jsem si uprostřed nečekaně náročného náběhu na mateřskou udělala čas na trochu intelektuálnější činnost, než je výběr toho zaručeně nejlepšího dudlíku (odsávačky, kočáru, monitoru dechu - doplň dle potřeby) a přeložila poslední část osmnácté kapitoly. Hermionu jsme opustili v okamžiku, kdy se nepříliš prozřetelně rozhodla, že Severusovi poví o Kordéliině nevěře, kterou zjistila během svého prvního obchodního jednání v Edinburghu. No a teď si můžete přečíst, jak tento rozhovor dopadl. A co na to Lancelot Mill? Enjoy!

ssSss

Když Hermiona následujícího rána dorazila do práce, Severus právě vycházel ze skladu se dvěma nádobkami prášku v rukách.
"Dobré ráno," pravil stručně cestou ke svému pracovnímu stolu. "Předpokládám, že váš výlet do Edinburghu dopadl úspěšně?"