Říjen 2011

Portrét pro Bradavice (35.4.)

30. října 2011 v 23:30 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Série flashbacků do děje známého z knížek se uzavírá, konec se blíží a s ním mimo jiné i vysvětlení, proč se tohle dílko jmenuje tak, jak se jmenuje, což zároveň odpoví i na otázky, které tu někteří z vás nadhazovali;-)

Kapitola třicátá pátá: Venkovské sídlo (4. část)

Kdyby Nathalie od samotného Brumbála na vlastní uši neslyšela, co se na konci turnaje tří kouzelníků stalo, mohla by se v měsících, které následovaly, poklidně utápět v pocitu falešného bezpečí cíleně vyvolávaného Ministerstvem kouzel za vydatného přispění Denního věštce a tisku ostatních, zejména evropských států, které zprávy z Británie bez dalšího přebíraly. Jako by se vůbec nic nedělo. Jako kdyby byl jediným problémem Chlapec, který přežil, a snůška lží, kterou údajně vykládal, kudy chodil. Jako by se kouzelníci ani mudlové neměli čeho obávat. Dokonce ani pozdější hromadný útěk bývalých Smrtijedů z Azkabanu nebyl s Voldemortovým jménem spojován. Popletal na svém postu pokojně vydržel až do dne, kdy se na ministerstvu objevil sám Voldemort a ve střetu se Smrtijedy byl zabit Sirius Black.

Portrét pro Bradavice (35.3.)

29. října 2011 v 1:00 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Série pohledů do minulosti pokračuje a tahle část je dokonce i o něco delší než obvykle. Přerušit ji dřív by ovšem nestálo za to a počítám, že vy, čtenáři, se zlobit nebudete:-)

Kapitola třicátá pátá: Venkovské sídlo (3. část)

Další Brumbálovu návštěvu Nathalie očekávala opět až o prázdninách, a byla proto nemálo překvapená, když se u ní objevil již v průběhu školního roku a z tašky, jejíž vnitřní prostor byl zvětšen kouzlem, vytáhl veliké zarámované plátno. Zvědavě ho tehdy obešla, aby se mohla podívat na malbu, a překvapeně vydechla, když poznala portrét Buclaté dámy.

Portrét pro Bradavice (35.2.)

26. října 2011 v 23:07 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Tak po takhle krátké době jsem snad ještě nikdy nepřidávala, a tak mi nezbývá než vám moc poděkovat za všechny komentáře, které mě ještě dnes po pozdním návratu domů přiměly zasednout k PC namísto přímého pádu do postele:-) Mnozí z vás zmiňovali, že by se rádi dočkali nějakých náhledů do minulosti na uplynulých sedm let, které jsem přeskočila. Stejně jako vy jsem i já při psaní byla přesvědčena, že flashbackům se nevyhnu a vyhnout ani nechci. A tady je první z nich:-)

Kapitola třicátá pátá: Venkovské sídlo (2. část)

Od doby, kdy Nathalie opět stanula na prahu svého pařížského bytu, uplynulo sedm let, a když nyní před sebou viděla fotografii muže, kvůli němuž byla nucena opustit místo, které jí tolik přirostlo k srdci, zaplavily její mysl vzpomínky. Jako by to bylo včera…

Portrét pro Bradavice (35.1.)

25. října 2011 v 17:13 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Začátek poslední kapitoly jistě poskytne odpovědi na mnohé vaše otázky. A možná, že mnohé další ještě vyvolá...;-)

Kapitola třicátá pátá: Venkovské sídlo (1. část)

Toho léta bylo mnohem slunečnější počasí než obvykle. Cáry šedivé mlhy, jejichž příchod z ostrovního království předpovídali meteorologové posledních několik let málem každý týden, náhle zmizely a nad celou Evropou přetrvávala již více než dva měsíce modrá obloha bez jediného mráčku. Pěkné počasí jako by se odráželo i v myslích lidí - byli k sobě toho krásného léta přívětivější a jako zázrakem se jim vybavovaly všechny šťastné vzpomínky, o nichž si mysleli, že už je dávno zapomněli.

Portrét pro Bradavice (34.5.)

22. října 2011 v 22:46 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Tak - otázka, jak se stane, že Nathalie nebude v prvním dílu knihy, už je vyřešena. Hrdinku máme pryč z Bradavic, ale před definitivním odchodem z Británie ji čeká ještě splnění jedné povinnosti... Doufám, že na přidání další kapitoly nebudete muset čekat dlouho (holt páteční večer a sobota zasvěcená práci nepotěší...), a ač jsem nechutný vyděrač, nemůžu si pomoci, abych neměla radost, jak se tady ta diskuze pod kapitolami znatelně oživila;-) Snad tomu tak bude i nadále:-)

Kapitola třicátá čtvrtá: Tři za jednoho (5. část)

Zobí ulice v Kvikálkově byla asi ta nejupravenější ulice, jakou kdy Nathalie viděla. Popravdě řečeno - ocitnout se těsně po odchodu z Bradavic a vůbec celého britského pohádkově pestrého a neuspořádaného kouzelnického světa právě tady, byl tak trochu šok a Nathalie musela několikrát zamrkat, aby se ujistila, že se jí to jenom nezdá.

Portrét pro Bradavice (34.4.)

20. října 2011 v 22:46 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Také znáte ten pocit, že když se podezřele dlouho nic neděje a panuje relativní klid a pohoda, tak pak se něco musí v hrozně krátké době nečekaně a totálně převrátit naruby? Řekla bych, že přesně tohoto pocitu si teď Natálka užívá do sytosti. Aneb další část Portrétu je zaslouženě tady a pravidlo pro zrychlené přidávání dalších částí stále platí:-)

Kapitola třicátá čtvrtá: Tři za jednoho (4. část)

"Dřív, než se mě zeptáte - ne, nehodlám se toho dítěte vzdát," prohlásila Nathalie a v jejím hlase zazněl varovný podtón.

Portrét pro Bradavice (34.3.)

18. října 2011 v 23:54 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
A je to tady - Portrét pro Bradavice je konečně dopsaný. Přátelé z FB již vědí, ale tady jsem to nejspíš ještě nezmiňovala - rozhodla jsem se dopsat závěrečné kapitoly Portrétu dřív, než je sem začnu vkládat. Za ty takřka tři roky psaní se mi totiž nashromáždilo přes dvacet tištěných stran rozličných poznámek a kratších či delších úryvků, které bylo nutné nejdřív uspořádat do jednotlivých kapitol tak, že jsem počínaje částí, kterou si za chvíli přečtete, pracovala souběžně na celém textu až do závěru epilogu. Ale nyní je až na korektury, které budu provádět průběžně, vše hotovo, a dnes tudíž přicházím se začátkem konce. Jak rychle dojdeme až na úplný konec teď už záleží jen na vás. V azkabanské kapitole se tenhle zrychlený systém osvědčil, a tak ho zkusím ještě jednou, naposledy - 25 komentářů ke každé části povede k přidání následujícho dílku hned, jak se dostanu k Internetu. Pevně doufám, že vás závěr povídky nezklame a některé třeba i příjemně překvapí;-)

Kapitola třicátá čtvrtá: Tři za jednoho (3. část)

Odmítnutí (16. kapitola 3/3)

11. října 2011 v 0:30 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
Poslední část kapitoly, která opět přinese nějaký ten rozhovor našich hlavních hrdinů, tentokrát ale převážně v uvolněnějším duchu...

ssSss

Severus sledoval Kordélii, jak mlčky poklepala hůlkou na svůj kufr a poslala ho napřed do Amsterdamu. Otočila se k němu s nepatrným úsměvem.
"Vyřiď, prosím, Pomoně moji omluvu, Severusi. Ráda bych tam byla, kdybych už neměla domluvenou tu návštěvu u Katariny."
Severus obrátil svoji pozornost k Dennímu věštci.

Odmítnutí (16. kapitola 2/3)

3. října 2011 v 18:41 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
Trvalo to déle, ale konečně dojde na slibovaný rozhovor Severuse a Hermiony. A vy sami můžete zhodnotit, jak se ho autorka zhostila:-)

"Rozumím," zabručel a otočil se od ní upíraje pohled ke svému pracovnímu stolu. Vzal do ruky stříbrný nožík a svazek kořínků kozlíku lékařského. K jeho nezměrnému překvapení se Hermiona natáhla, aby zadržela jeho ruku, než započne kořínky řezat. Zdvihl k ní hlavu, ve tváři napůl nedůvěřivý a napůl podrážděný výraz.