Září 2011

Odmítnutí (16. kapitola 1/3)

22. září 2011 v 19:23 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
Další část povídky aneb překládání je tak nějak mnohem jednodušší než dokončení vlastního dílka... V úvodu kratičká báseň Walta Whitmana, v originále k přečtení zde.

16. Pověz mi

Pojďme se my dva projít stranou ostatních;
teď jsme mezi čtyřma očima, odhoď zábrany,
Do toho! Odhal mi, co dosud odhalení odolávalo -
pověz mi celý příběh,
pověz mi, co nezvěděl by tvůj bratr, žena, manžel ani lékař.

Walt Whitman, Tobě

Povídka, která dala ve fan fiction vzniknout pojmu „Mary Sue“

17. září 2011 v 17:32 | evi |  Postřehy
Mezi čtenáři a autory fan fiction je zřejmě jen málo těch, kteří by neznali pojem Mary Sue. Tato krásná, dokonalá, všemi kanonickými postavami milovaná hrdinka zachraňující svět v minutě nejtemnější se pravidelně objevuje v povídkách napříč všemi fandomy už dlouhá desetiletí, svoje jméno však dostala až v 70. letech 20. století, kdy americká fanynka seriálu Star Trek Paula Smith pohoršená neustálým objevováním se tohoto typu ženské postavy ve všech fanouškovských povídkářských časopisech sepsala kratičkou parodii "A Trekkie´s Tale" s hrdinkou jménem Mary Sue v hlavní roli. Text povídky pro překlad a další informace pro tento článek jsem čerpala z rozhovoru s Paulou Smith z 29. května 2010.

Odmítnutí (15. kapitola 3/3)

13. září 2011 v 18:15 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
Poslední díl patnácté kapitoly aneb další část vaší (ne)pravidelné dávky emocí;-)

Vrátili se do laboratoře a Hermiona dál přemýšlela nad závažností skutečnosti, že Severus promluvil o Lily Evansové. Nemohla se rozhodnout, jestli to je dobré nebo špatné znamení. Možná fakt, že se cítil dostatečně uvolněný, aby se o ní zmínil před někým, kdo znal jejich minulost, ukazoval, že své city k ní již překonal. Možná mu ale dál dnem i nocí ležela v hlavě.

Tato povídka není psána za účelem zisku

9. září 2011 v 18:40 | evi |  Postřehy
K napsání tohoto zamyšlení mě namotivovalo pár komentářových vláken, která jsem si v uplynulých týdnech procházela ohledně autorství, fanfiction, získávání souhlasu k psaní fanfiction a k jejím překladům a tak podobně. Myšlenky se řetězily a řetězily, ale až včera se seskupily do jednoho celku, který teď předkládám vaší pozornosti.

Odmítnutí (15. kapitola 2/3)

6. září 2011 v 10:19 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
Na úvod drobná informace a sice, že jsem se odhodlala trochu socializovat svoji zdejší identitu, a tak mě nově najdete i na Facebooku. A nyní již pokračování Hermionina a Severusova prvního společného pracovního dne;-)

Nakonec zdvihl hlavu od kotlíku a zachytil její upřený pohled na své ruce.
"Mám dojem, že jste už skončila s prostudováním smluv, Hermiono," zamručel a potěšila ho barva, kterou jí tím vehnal do tváří.