Srpen 2011

Odmítnutí (15. kapitola 1/3)

30. srpna 2011 v 1:24 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
Po delší přestávce, kdy jsem dovedla těsně před finále vlastní povídku, se vracím k překladu povídky Denial od little beloved. Na úvod patnácté kapitoly autorka zařadila báseň T. S. Eliota Hysteria publikovanou roku 1917, která prý byla pro autorův vztah k ženám (v té době reprezentovaným mimo jiné jeho psychicky narušenou manželkou) vcelku typická. Jestli se vztah Severuse k Hermioně rovněž záhy nepromění v hysterii, o tom už pojednávají další řádky.

15. Nahodilé hvězdy

Když se rozesmála cítil jsem jak mne ten smích pohlcuje a stávám se
jeho součástí, až se její zuby proměnily v nahodilé hvězdy s darem
dokonalé souhry. Byl jsem vtahován krátkými nádechy, nasáván okamžiky ticha,
nakonec ztracen v temných hlubinách jejího hrdla, zhmožděn záchvěvy
neviděných svalů. Letitý číšník rozechvělýma rukama spěšně
přehodil růžovobílý kostkovaný ubrus přes rezavějící zeleně kovový
stůl, řka: ,pokud si dáma a pán přejí vypít čaj
v zahradě, pokud si dáma a pán přejí vypít čaj v zahradě…'
Napadlo mne že kdyby bylo možno zabránit třasu jejích ňader,
snad by se daly zachránit střípky toho odpoledne, a já
upnul svoji pozornost s úzkostlivým taktem k tomuto cíli.

T. S. Eliot, Hysterie

Portrét pro Bradavice (34.2.)

21. srpna 2011 v 12:07 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Nathalie a Severus opět sami spolu, k čemuž asi není co dodat. Takže si takhle v úvodu neodpustím malou reklamu na výbornou Monstrózní ságu autorek Nerly a Mae, která se nyní pomalu chýlí k závěru (ačkoli stále pevně doufám, že to jen tak zničehožnic neskončí). Aneb Hermiona, Draco a Snape, trocha propojené magie a pár přítulných monster z hlubin k tomu, o Brumbálovi nemluvě;-) A nyní zpět k pokračování Portrétu pro Bradavice, který se rovněž pomalu ale jistě chýlí k závěrečnému finále...

Kapitola třicátá čtvrtá: Tři za jednoho (2. část)

Nathalie odměřila vzdálenost k dalšímu místu, kde měl být aplikován obranný lektvar, odlevitovala k němu nádobu s nahnědlou tekutinou a vyhloubila s pomocí hůlky důlek potřebné hloubky. Uvolnila místo Snapeovi a zachmuřeně pozorovala, jak do otvoru vpravuje příslušný počet kapek a několikrát nad ním mává hůlkou. Posledním švihnutím otvor opět uzavřel a jal se postupovat k dalšímu, v té chvíli si však uvědomil, že se jeho společnice nehýbá z místa, a zamračeně pokrčil čelo.
"Nějaký problém, Belartová?" zavrčel netrpělivě.

Portrét pro Bradavice (34.1.)

15. srpna 2011 v 23:13 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Dokončení jedné ze zápletek. A možná přijde i kouzelník...;-)

Kapitola třicátá čtvrtá: Tři za jednoho (1. část)

Začaly prázdniny a bradavický hrad utichl. Studenti odjeli za svými rodinami a školu opustilo i mnoho profesorů. I Nathalie plánovala, že by se podívala na několik týdnů do Francie, ale pořád se nedokázala rozhodnout. Nebylo dosud jisté, jestli se Brumbálovi podaří obhájit před správní radou školy její setrvání v Bradavicích i v příštím roce, a Nathalie tudíž netušila, zda by se do Paříže vracela skutečně jenom na dovolenou anebo už natrvalo. Obojí by v každém případě vyžadovalo promluvit si se Severusem Snapem o jejich vztahu - pokud to tedy byl vztah, čímž si Nathalie ještě pořád nebyla úplně jistá - a do toho rozhovoru se jí nijak zvlášť nechtělo.

Portrét pro Bradavice (33.5.)

8. srpna 2011 v 16:09 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Závěr kapitoly, závěr školního roku a kupa studentů odjíždějících na prázdniny. Bradavice ztichnou a copak asi bude dál?;-)

Kapitola třicátá třetí: Pohár pro vítěze (5. část)

Když následujícího rána Nathalie scházela po hlavním schodišti, zahlédla dole v chodbě Hagrida, a jelikož se s ním předchozího večera zapomněla domluvit, zda se může připojit k doprovodu studentů k vlaku, vyrazila rychle za ním.
"Hagride!" zavolala, když hrozilo, že jí zmizí ve vstupní síni.
Otočil se k ní a zamával na ni.