Červenec 2011

Portrét pro Bradavice (33.4.)

31. července 2011 v 13:51 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
O závěrečné hostině, vyhlášení školního poháru a jednom nočním rozhovoru...

Kapitola třicátá třetí: Pohár pro vítěze (4. část)

Zisk famfrpálového poháru zajistil Zmijozelu dostatek bodů k tomu, aby získal i školní pohár, a když tudíž Nathalie o týden později vstupovala do Velké síně, kde se měla konat oslava konce školního roku, nezbývalo jí, než při té záplavě zelené a stříbrné, jež ji uhodila do očí, šokovaně zamrkat a se zaťatými zuby si jít sednout na svoje místo.

Portrét pro Bradavice (33.3.)

24. července 2011 v 23:25 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
K závěru školního roku neodmyslitelně patří poslední famfrpálový zápas. Z prvního dílu Harryho Pottera všichni víme, jak dopadne, neb se to tam hodně řeší. Nezbývalo tedy, než tomu všemu dodat povídkovou verzi.

Kapitola třicátá třetí: Pohár pro vítěze (3. část)

Pršet sice nakonec přestalo, ale přesto měla Nathalie dřív, než ušla polovinu cesty k famfrpálovému hřišti, spodní část hábitu úplně promáčenou. Přejela pohledem tribuny a na té profesorské spatřila tmavou Snapeovu postavu rezervovaně usedající vedle neméně rezervované Minervy McGonagallové. To napětí bylo cítit na dálku a Nathalie náhle neměla ani tu nejmenší chuť připojit se k jejich společnosti. Vyšplhala místo toho na tribunu Nebelvíru a usadila se vedle Freda a George Weasleyových, Katie Bellové a Hagrida.

Weissee, Rudolfshütte - letní pohoda ve 2.315 metrech n.m.

20. července 2011 v 22:28 | evi |  Cestoblog
Po delší době jsem se přiměla přidat něco do rubriky Cestoblogu, ale anžto nemám sílu na nějaký nosný článek, bude z toho nejspíš jen takový komentovaný sled fotografií. A to z prvního týdne v červenci, který jsme strávili ukrutným horským lenošením v hotelu Rudolfshütte u přehrady Weissee v rakouském národním parku Hohe Tauern. A pak že se dá pohodově vegetit jen na pláži v Chorvatsku - inu posuďte sami;-)

Portrét pro Bradavice (33.2.)

18. července 2011 v 21:06 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Musím se přiznat, že mě při psaní neovlivňuji čistě jen knihy J. K. Rowlingové, ale do jisté míry i filmy, které byly podle těchto knih natočeny, ať už si o nich myslíme cokoli. Proto jsem tak trochu podvědomě čekala na poslední díl, abych ho při psaní závěru povídky případně mohla zohlednit. Třeba mi nakonec i pár nových nápadů přinese;-)

Kapitola třicátá třetí: Pohár pro vítěze (2. část)

V pátek byly konečně uzavřeny ročníkové zkoušky, NKÚ i OVCE a po celé škole zavládlo nebývalé uvolnění. Chodby byly stále plné pobíhajících studentů, mnozí posedávali v okenních výklencích, ve Velké síni či pod stromy na bradavických pozemcích, ale vzduchem již nelétaly pergameny popsané informacemi a zmatené otázky těch studijně slabších následované proudem vědomostí těch připravenějších, nýbrž zážitky ze zkoušek, veselé historky, barvité plány na nadcházející prázdniny a uzavírané sázky na výsledek sobotního zápasu Nebelvíru se Zmijozelem.

Harry Potter a Relikvie smrti 2 – a příběh končí...

16. července 2011 v 16:41 | evi |  Kulturní p®ožitky
Z náhlého popudu jsem se oproti svému původnímu plánu vyčkat opadnutí davů rozhoupala a koupila si poslední dostupný lístek na poslední včerejší projekci posledního Harryho Pottera. Při představě českého dabingu jsem raději oželela 3D provedení a zvolila verzi, na kterou jsem si v kinech už za ta dlouhá léta zvykla - tedy 2D v originálním znění s titulky. Tyto řádky píšu bezprostředně po návratu z kina, dokud mé dojmy ještě přetrvávají, a je tudíž možné, že následující text i použité fotografie mohou obsahovat spoilery, takže by ho neměl nikdo číst...;-)

Portrét pro Bradavice (33.1.)

11. července 2011 v 20:59 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Po týdenním odmlčení je tady slíbené pokračování Portrétu pro Bradavice. V kapitole třicet tři bude ukončen školní rok, a tak se koneckonců k začátku prázdnin i docela hodí;-)

Kapitola třicátá třetí: Pohár pro vítěze (1. část)

V příštích dvou týdnech zavládlo ve škole naprosté šílenství. Chodby byly plné studentů zmateně pobíhajících mezi učebnami či posedávajících v okenních výklencích; kolem sebe haldy popsaných pergamenů, v očích horečnatý výraz; někteří se jen klepali strachy před následujícím testem či ústní zkouškou, jiní se na poslední chvíli snažili naučit to, co pro sebe považovali za největší hrozbu, vzduchem proudily zmatené otázky těch slabších a ti studijně zodpovědnější se navzájem překřikovali s odpověďmi, o nichž doufali, že jsou správné.