Únor 2011

Portrét pro Bradavice (31.3.)

25. února 2011 v 17:46 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Pokračování třicáté první kapitoly, které svedlo hlavní hrdiny pod střechu Severusova domu. Doufám, že vás toto pokračování spolu s nastávajícím víkendem potěší:-)

Kapitola třicátá první: Ve víru (3. část)

Namířila hůlku na Tavoryho, a aniž by o tom přemýšlela, vyřkla v duchu polštářové kouzlo. Jeho tělo vyletělo do vzduchu a odzbrojovací Snapeova kletba ho vrhla přes hradby do propasti. Rozběhla se k jejímu okraji a dorazila právě včas, aby zahlédla jeho hrůzou stažený obličej, ústa otevřená k poslednímu výkřiku a rozhozené tápající ruce snažící se něčeho zachytit. Následoval tupý úder o zem, končetiny poskládané do nepřirozených úhlů, otevřené oči, které ji nehybně pozorovaly, a ústa, která konečně promluvila:
"Nathalie..."

Portrét pro Bradavice (31.2.)

18. února 2011 v 18:06 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
komin
V ději povídky Denial nyní nastává roční přestávka. To samozřejmě neznamená, že bych vás tady nechala rok čekat na další část, ale řekla bych, že je to docela dobrý okamžik pro pokračování třicáté první kapitoly Portrétu, v níž už se hlavní hrdinka dostala se Severusem Snapem o trochu dál - přímo k němu domů:-)

Kapitola třicátá první: Ve víru (2. část)

Když se Nathalie probudila, cítila se na okamžik dezorientovaně, ale letmé rozhlédnutí se po těsné místnosti jí rychle připomnělo, kam až ji noční azkabanská výprava zavedla.

Odmítnutí (10. kapitola 2/2)

14. února 2011 v 18:06 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
HG-SS
Druhá část desáté - svatební kapitoly začíná předsvatebním setkáním Severuse a Hermiony. Co řekne Hermiona na nenadálé objevení se svého budoucího tchána? A jaký bude mít Severus názor na odvážné šaty své budoucí snachy? Enjoy!:-)

Vystoupal po schodech do patra a našel dveře po svojí levici částečně pootevřené. Jemně na ně zaklepal klouby prstů a otevřel je dokořán.
Hermiona stála před vysokým zrcadlem zády ke dveřím. Když zaslechla zvuk otevíraných dveří, otočila hlavu v očekávání, že uvidí svoji kmotru.

Odmítnutí (10. kapitola 1/2)

8. února 2011 v 10:34 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
HG-SS
V hlavě si nechávám rozležet další vývoj Portrétu a to je ten správný okamžik, kdy se vrátit k překládání povídky Denial od little beloved. Desátá kapitola je svatební a uzavírá pomyslnou první část povídky. Zatím se od sebe Severus a Hermiona spíš vzdalovali, ale další kapitoly již začnou napovídat, o jaký pár v této povídce skutečně půjde. Ale nepředbíhejme. V úvodu báseň A Drinking song od Williama Butlera Yeatse ze sbírky Responsibilities and other poems (1916).

10. Lásku oči dají nám znáti

Chuť vína ústy přichází k nám,
lásku oči dají nám znáti;
to jediné třeba vědět nám,
než stáří nás do hrobu sklátí.
Tak k ústům svým sklenku pozdvihám,
vidím tě a dech se mi krátí.

W. B. Yeats, Pijácká píseň

ssSss

Portrét pro Bradavice (31.1.)

3. února 2011 v 11:42 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
vlny
Tak tedy poslední ze zatím dokončených částí. Moc děkuji za všechny komentáře k předcházejícím kapitolám, velice mě potěšilo, kolik nových jmen se objevilo, je to taková pěkná vzpruha do dalšího psaní. Jen doufám, že se mnou v příštích, již ne tak rychle přidávaných částech budete mít trpělivost;-)

Kapitola třicátá první: Ve víru (1. část)

Objevili se kdesi na mořském pobřeží. V první chvíli se Nathalie zhrozila, že se Snapeovi nepodařilo dostat je dál než pod azkabanské hradby, instinktivně se přikrčila a snažila se překonat nevolnost, která jí obrátila žaludek naruby v důsledku asistovaného přemístění a následného kouzla, které Snape musel použít, aby zastavil jejich pád. Profesor ji stále svíral jednou rukou za předloktí a hůlku v druhé ruce měl připravenou v pohotovostní pozici; rychle a velmi pozorně se rozhlížel kolem sebe a Nathalie z napětí v jeho těle cítila, že je připraven začít s okamžitou obranou.