Leden 2011

Portrét pro Bradavice (30.6.)

31. ledna 2011 v 15:18 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
vlny
Podaří se Severusovi a Nathalii v závěrečné části třicáté kapitoly dostat v pořádku z Azkabanu i s portrétem, pro který přišli? Tato část uzavírá třetí desítku kapitol a já bych ráda poděkovala všem čtenářům, kteří mají s touto povídkou trpělivost a obzvlášť pak těm komentujícím. Dobrá zpráva je, že v průběhu přidávání téhle kapitoly se mi podařilo napsat i začátek třicet jedničky, a tak máte ještě naposledy možnost urychlit přidání další části, jakmile se mezi vámi najde 25 komentujících čtenářů;-)

Kapitola třicátá: Azkaban (6. část)

Zima...
Podivné záblesky za zavřenými víčky následované mrazivou temnotou.
Nepřirozený chlad pronikající bezbranným křehkým tělem až do morku kostí.
Jako by celé její plíce byly jediný kus ledu.
Jako by se nikdy neměla probudit.

Portrét pro Bradavice (30.5.)

29. ledna 2011 v 18:49 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
vlny
Smyčka kolem Severuse a Nathalie se pomalu utahuje - budou-li se chtít dostat ke spásnému ostrůvku, budou muset opustit azkabanské zdi... Děkuji za všechny komentáře, stále platí, že 20. komentující čtenář urychlí přidání další kapitoly:-)

Kapitola třicátá: Azkaban (5. část)

Snape ani Nathalie netušili, za jak dlouho se azkabanským strážným podaří rozestavit hlídky po celém vězení, a mohli být jenom vděční za to, že mozkomorové byli tolik lační očekávané kořisti, že jejich pátrání až do Tavoryho zásahu nevykazovalo přílišnou systematičnost. A že setkání s nimi byla do té doby spíš ojedinělá, takže díky Snapeovým schopnostem zůstali neodhaleni.

Portrét pro Bradavice (30.4.)

27. ledna 2011 v 11:50 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
dym
Snape a Nathalie sestoupili do azkabanské sekce těžkých zločinců a soudě i z vašich komentářů, za něž moc děkuji, se nabízí otázka, zda by tam nemohli potkat nějaké staré známé. Tuhle část jsem pracně restaurovala ze souboru poškozeného při kopírování (a záložní soubor, který jsem tím chtěla zaktualizovat, se při té příležitosti smazal úplně), tak pevně doufám, že v ní nechybí nic, co tam bylo původně. 20 komentujících čtenářů urychlí přidání další části:-)

Kapitola třicátá: Azkaban (4. část)

Nathalie slyšela třepetavý zvuk plamenů pochodní a kapky vody odrážející se od vlhkého kamene. Odkudsi zaznělo tlumené zasténání, které jí projelo až do morku kostí, a v té chvíli jí došlo, že za těmi dveřmi jsou uvěznění skuteční lidé z masa a kostí, kteří tady dlouhé roky přežívají v chladu, vlhku a přítomnosti mozkomorů. A třebaže věděla, že jsou to nejtěžší zločinci odsouzení na doživotí, z nichž mnozí zřejmě patřívali ke služebníkům Toho-jehož-jméno-se-nesmí-vyslovit, nedokázala se ubránit hrůze při představě, že by se ocitla na jejich místě. Říkalo se, že každý tady v Azkabanu po čase přijde o rozum, a ona tomu věřila.

Portrét pro Bradavice (30.3.)

24. ledna 2011 v 17:01 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
dym
Azkabanské krby propojené na ministerstvo nefungují a Snape s Nathalií budou muset najít jiný způsob, jak se z vězení dostat. Moc děkuji za všechny komentáře, a jako minule a předminule - 20 komentujících čtenářů urychlí přidání další části:-)

Kapitola třicátá: Azkaban (3. část)

"Rychle!" sykl Snape a znovu vyrazil chodbou. Slepě ho následovala a raději nepřemýšlela o tom, kam je vede.
Zahnul za roh, ale v mžiku byl zpět a spěšně se rozhlížel po několika nejbližších dveřích.
"Co...?" vydechla s rozšířenýma očima.

Portrét pro Bradavice (30.2.)

21. ledna 2011 v 14:32 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
dym
Severus a Nathalie se sice dostali v pořádku do vězení, ale jak teď odtud pryč? Komentovali jste velmi rychle a hojně,  za což vám moc děkuji, a tak je zde ani ne po dvou dnech slíbené další pokračování třicáté kapitoly. Pravidlo dvaceti komentářů pro zrychlené přidávání stále platí;-)

Kapitola třicátá: Azkaban (2. část)

V první chvíli Nathalii nedocházelo, co se vlastně stalo. Tiskla prsty na přenašedlo a cítila chlad Snapeových prstů v Tavoryho podobě, které se snažily o totéž, jako by snad silou vůle mohl přimět ten ohořelý kousek svíčky, aby je přenesl zpět do Bradavic. Málem tu svíčku společným úsilím rozdrtili, ale oba i nadále zůstávali v tichu a temnotě Tavoryho kanceláře, za jejímiž okny hmatatelně vnímali ztěžklý vzduch naplněný sípavými zvuky a temnotu, která nabývala tvaru stovek mozkomorů, jejichž představu Nathalie do té doby vytěsňovala z hlavy. Teď ji však její nejhorší vidiny sevřely v kleštích reality a skutečnost ji dohonila rychlostí hrozivých vlajících těl. Cítila, jak jí chlad proniká od konečků prstů až doprostřed hrudníku, a vyděšeně zasténala.

Portrét pro Bradavice (30.1.)

19. ledna 2011 v 16:47 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
hory
Severus Snape a Nathalie se přesunuli do Azkabanu. Jak to tam bude probíhat? O tom je celá jubilejní třicátá kapitola. Má šest částí a jelikož jsem je měla rozepsané už dlouho, stalo se, že je nyní celá hotová. Takže si mohu dovolit učinit malý pokus a předat rychlost přidávání jednotlivých částí do rukou vám, čtenářům. Buď budu přidávat ve svém obvyklém nevalném tempu a mezitím si budu užívat pocitu, že mám zhruba tak na pět šest týdnů dopředu odpracováno, anebo budu přidávat hned, jak se dostanu k počítači a uvidím, že sem připsal vypovídající komentář - řekněme pro začátek - 20. člověk? Podle analýz návštěvnosti vás jednotlivé kapitoly čte mnohem víc - takže - za pokus to stojí;-)

Kapitola třicátá: Azkaban (1. část)

Nathalie cítila zběsilé bušení svého srdce, vnímala svůj zrychlený dech a její podvědomí zaznamenávalo podivný chlad, který pomalu prostupoval jejím tělem, i když nemohla tvrdit, že by jí byla zima.

Portrét pro Bradavice (29.4.)

14. ledna 2011 v 18:58 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
hory
Závěr dvacáté deváté kapitoly, v němž se hlavní hrdinové konečně pohnou směrem k Azkabanu... Co dodat? Třicátá kapitola bude nejspíš hodně výživná;-)

Kapitola dvacátá devátá: V cizí kůži (4. část)

Posledních několik dnů před výpravou do Azkabanu chodila Nathalie po Bradavicích jako tělo bez duše. Podle knížky od Snapea si sice uvařila dostatek lektvaru na spaní, ale hrozivé představy, které ji sužovaly během dne, dokázaly bohatě vynahradit, ne-li předčít i ty nejděsivější sny, jež by si mohlo vymyslet její pološílené podvědomí.

Odmítnutí (9. kapitola 2/2)

10. ledna 2011 v 16:44 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
HG-SS
Aby tady ta devátá kapitola nezůstala jenom polovičatě, dopřeložila jsem její druhou část, v níž se dozvíte například to, jaký si na sebe (a vlastně i na Tea) do manželství Hermiona (a vlastně především Teo) upletla bič...;-)

ssSss

Hermiona byla sinalá vzteky. Teo slíbil, že v posledním týdnu nezmešká žádnou hodinu, a přitom se na rodinném právu ani neobjevil. Když vycházela ze třídy a usilovně se vyhýbala zvědavým pohledům ostatních párů, našla ho na chodbě ležérně opřeného o zeď, jak na ni čeká.
"Ahoj," řekl a lenivě se pousmál.

Portrét pro Bradavice (29.3.)

3. ledna 2011 v 11:03 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
tráva
Přicházím s prvním příspěvkem v roce 2011 a pevně doufám, že se vám na tomto blogu bude líbit stejně jako v roce 2010:-) Dnes je to třetí část dvacáté deváté kapitoly, která jí dala svůj název. Však uvidíte sami...

Kapitola dvacátá devátá: V cizí kůži (3. část)

"A teď zbývá vyzkoušet tohle," pravil Snape posledního úterního odpoledne před výpravou do Azkabanu během závěrečné lekce obrany proti černé magii.
"Co je to?" zeptala se Nathalie podezřívavě, nahlížejíc do poháru ve Snapeově ruce, který obsahoval odvar vypadající jako bahno.
"Mnoholičný lektvar," ušklíbl se potměšile. "Včera jsem ho dokončil. Musíme otestovat naše krycí podoby."