Říjen 2010

Portrét pro Bradavice (28.5.)

26. října 2010 v 15:16 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
nocni jezero
Závěr dvacáté osmé kapitoly aneb jak to dopadlo v Zapovězeném lese. Věnováno především těm věrným a trpělivým, kteří neopomněli připojit komentář ke každé části této kapitoly, za což jim patří můj neskonalý vděk: Scissors, Nel-ly, ellie, zuzule, GwenLoguir, JSark, Elza a A_ja. :-)

Kapitola dvacátá osmá: Zapovězený les (5. část)

Hagrid, Quirrell a Nathalie nechali jednorožce daleko vzadu a rychle se vraceli k hradu. Hagrid si to rázoval rázným krokem, že mu Nathalie sotva stačila, a Quirrell šel opět vzadu. V jedné chvíli se zastavila, aby si prohlédla podivně zkroucený strom u cesty, a v tom okamžiku, kdy na něj namířila svoji rozsvícenou hůlku, se jí zdálo, jako by po jeho kmeni přeběhl podivný stín. Instinktivně se přikrčila, když opět zaslechla ono neznámé tiché zašustění, které Hagrida prve tak znepokojilo. Posvítila si hůlkou do nejbližšího křoví, ale ani tentokrát nic nezahlédla.

Portrét pro Bradavice (28.4.)

20. října 2010 v 18:49 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
nocni jezero
Konečně se dostáváme k části kapitoly, která jí dala svůj název. Nathalie se vydá do Zapovězeného lesa získat krev jednorožce pro obranný lektvar. Pro změnu nepůjde se Severusem Snapem, ale s někým úplně jiným...

Kapitola dvacátá osmá: Zapovězený les (4. část)

"To tam doopravdy musíme jít v noci, Hagride?" zabručela Nathalie nespokojeně a nervózně pohlédla do temných hlubin Zapovězeného lesa, jehož krajní stromy dosahovaly svými větvemi až k Hagridově hájence.

Rozhovor na Spisovatelích...

18. října 2010 v 12:33 | evi |  Blogoviny
...aneb Awia se ptala a já odpovídala.

Portrét pro Bradavice (28.3.)

13. října 2010 v 13:01 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
jezero
Tentokrát je tu lekce obrany proti černé magii se Severusem Snapem, během níž bude konečně odhalena podoba Nathaliina Patrona.

Kapitola dvacátá osmá: Zapovězený les (3. část)

Toho roku připadly Velikonoce již na konec března právě mezi Richeův ples a zahájení famfrpálové sezóny, a tak vedení školy rozhodlo velikonoční prázdniny o dva týdny odsunout až na obvyklou polovinu dubna. Nathalii se nějakým zázrakem podařilo vyhýbat se Richeovi a jeho nabídkám na společně strávenou romantickou dovolenou až do jejich začátku, radovat se však příliš nemohla, neboť ji nečekaly vyhlídky o mnoho lepší.

Portrét pro Bradavice (28.2.)

3. října 2010 v 23:24 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
kopec
A je tu slíbená lekce létání s Terencem Higgsem. Snad vás při začátku nového týdne potěší:-)

Kapitola dvacátá osmá: Zapovězený les (2. část)

Na schodech z profesorské tribuny se Nathalii připletl do cesty Celebrus Riche.
"Nathalie, můžu s vámi mluvit?" optal se a ani nečekal na odpověď a už jí nabízel rámě. "Víte, plánuji jet o prázdninách na takový malý výlet a rád bych vás pozval..."