Srpen 2010

Portrét pro Bradavice (27.3.)

26. srpna 2010 v 16:00 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
vez
Zjišťuji, že jedna věc je kapitolu napsat a věc zcela jiná je najít si prostor a vložit ji sem. Ale nakonec se zadařilo. Takže - jakou neplechu si Fred a George na svého "drahého" profesora nachystali tentokrát?

Kapitola dvacátá sedmá: V mysli Justuse Tavoryho (3. část)

"Hotovo, pane," osmělil se Fred prohlásit po dvě a půl hodiny trvajícím drcení dračích zubů, které proběhlo k Nathaliině úlevě v naprosté tichosti, zatímco se ona a Snape věnovali každý svému kotli s pozvolna dozrávajícím mezitímním lektvarem, z něhož se měl po přimíchání odvaru z krve jednorožce a několika posledních přísad konečně stát tak dlouho očekávaný obranný lektvar.

Portrét pro Bradavice (27.2.)

19. srpna 2010 v 18:48 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
kmen
Začíná se pomalu schylovat k cestě do Myslánky...:-)

Kapitola dvacátá sedmá: V mysli Justuse Tavoryho (2. část)

Nathalie zavěsila zpět na prázdné místo na stěně hlavního mramorového schodiště jeden z nejstarších portrétů slavné Morgany, jehož restaurování se věnovala několik uplynulých dní, poodstoupila dva kroky dozadu, naklonila hlavu na stranu a kriticky hodnotila výsledek svého úsilí. Jednotlivé detaily však dokázala vnímat pouze povrchně, přemýšlejíc nad tím, jak se vlastně stalo, že se z prvotního účelu její cesty do Británie stala jen podružná činnost, kterou nyní vykonávala víceméně pouze proto, aby zbytečně neupozorňovala na fakt, že skutečnou náplní její každodenní práce jsou již celou řadu měsíců věci zcela odlišného charakteru.

Portrét pro Bradavice (27.1.)

14. srpna 2010 v 21:39 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
zimni jarni
Pomalu se propracovávám dál tímhle rozrůstajícím se příběhem, až je tady konečně začátek další kapitoly! Nevěříte? Já taky ne:-))

Kapitola dvacátá sedmá: V mysli Justuse Tavoryho (1. část)

Hagrid se zdvihl ze svojí bytelné židle, nabral z ohniště pár uhlíků a vhodil je do masivní truhly, která stála v rohu jeho hájenky. Zevnitř se ozvalo zapraskání následované zvukem, jako kdyby někdo chroupal kamení, a přilehlou stěnu ozářila náhlá zář plamenů, která však takřka okamžitě opět pohasla.
"Hm, ten teda vážně nevypadá moc čile," zhodnotil výjev v truhlici vedle stojící George Weasley.

Odmítnutí (6. kapitola 3/3)

5. srpna 2010 v 16:18 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
HG-SS
Konečně jsem dokončila překlad této části! Omlouvám se za zpoždění, vážně teď moc nestíhám psát - ledaže bych vás tady začala oblažovat svými literárními prvotinami z velmi útlého věku, které jsem teď našla v rámci malování...:-))

Když vešla do místnosti, stál u okna a okamžitě ji vybídl, aby se posadila. Nepatrně trhl hlavou a znovu se na ni zadíval, až jí ruka rozpačitě vylétla k vlasům, které - jak skoro zapomněla - dnes vypadaly jinak. Pozoroval ji, jak si sedá, a pokrčil čelo v lehkém zamračení.
"Jste v pořádku, slečno Grangerová?" zeptal se jí.
"Je mi fajn," zamumlala a snažila se, aby to vyznělo důvěryhodně. "Proč se ptáte?"