Červen 2010

Portrét pro Bradavice (26.4.)

25. června 2010 v 16:18 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
lucerna
Takže opět trochu popojedem...

Kapitola dvacátá šestá: Troufalý plán (4. část)

Tonksová se u Nathalie zastavila téhož dne pozdě odpoledne. Nathalie právě předala jednomu z Malfoyových domácích skřítků Luciusův rodinný portrét a se smíšenými pocity od něj převzala těžký váček plný galeonů jako odměnu za svoji práci. Ještěže Malfoye nenapadlo přijít si pro obraz osobně, říkala si a stejnou úlevu pociťovala z faktu, že za ní za tímto účelem neposlal Dobbyho. Těžko by se tomuhle domácímu skřítkovi mohla podívat do očí…

Odmítnutí (5. kapitola 3/3)

19. června 2010 v 17:41 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
HG-SS
Závěr páté kapitoly, v němž Hermiona dospěje k jistému neočekávanému zjištění, které bude pro další vývoj děje vcelku zásadní. Posuďte sami:-)
Připomínám rating povídky 18+

ssSss

V pondělí ráno přišla Hermiona do Belgravského domu přesně v devět. Na svém nalíčení si toho dne dala extra záležet a vlasy si zapletla do copu splývajícího jí do půli zad. Před vstupem do společenské místnosti se zhluboka nadechla. Když zatlačila do dveří a seznala, že je místnost prázdná, její srdce pokleslo; byla si jistá, že tam Teodor bude dávno před ní - a bude na ni čekat. Bezmyšlenkovitě sáhla do police pro nějakou knihu, vydala se k čajovému stolku a nalila si šálek čaje. Zatímco čekala, usrkla si trochu teplé tekutiny - třeba Teo dorazí jen o chvilku později.

Odmítnutí (5. kapitola 2/3)

15. června 2010 v 15:38 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
HG-SS
Blíží se další malý mezník těchto stránek, tak nechť je dnešní či spíš zítřejší návštěvník s pořadovým číslem padesát tisíc uvítán dalším pokračováním - tentokrát překladu druhé části páté kapitoly povídky Denial od little beloved.

ssSss

Po dvě následující rána Hermiona vcházela do společenské místnosti v Belgravském domě se zjištěním, že v obou případech Teodor Nott dorazil už před ní. Ani jednou spolu nijak zvlášť nekonverzovali, avšak i přes Teodorovu očividnou značnou ostýchavost se přistihla, že na něj myslí více než pravidelně. Během let strávených na Sorbonně si vyšla s několika mladíky z různých evropských zemí, většinou společenskými a sebevědomými typy. A ačkoli Teodora by bylo jen stěží možno považovat za společenského, získala z něj dojem, že je nadán určitým nevtíravým sebevědomím, jež ho činilo velmi odlišným od všech mužů, které kdy poznala.

Portrét pro Bradavice (26.3.)

7. června 2010 v 10:33 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
palac
Jak jsem slibovala v diskuzi k minulé části, tak pokračování se skutečně o víkendu podařilo napsat, a tak vám ho sem při pondělku vkládám:-)

Kapitola dvacátá šestá: Troufalý plán (3. část)

"Zřejmě se tedy skutečně shodneme na tom, že aktivace Zmijozelova portrétu čeká až na Salazarova dědice," promluvil opět Brumbál a Snape s Nathalií mlčky přikývli. "Doufejme, že se nám podaří ten obraz získat dřív, než Voldemort opět povstane."
Nathalie o tom věděla ze své věštby již od konce léta, přesto se však nikdy neubránila zachvění, když Brumbála slyšela s takovou jistotou promlouvat o návratu Toho-jehož-jméno-se-nesmí-vyslovit.

Portrét pro Bradavice (26.2.)

4. června 2010 v 20:45 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
noc
Už jsem ani nevěřila, že ještě někdy uvidím slunce. Z toho deštivého počasí na mě padala taková únava, že jsem neměla ani sílu psát. Teď už je to mnohem lepší, a tak vkládám pokračování:-)

Kapitola dvacátá šestá: Troufalý plán (2. část)

Nathalie několika poměrně dost komplikovanými pohyby hůlkou aktivovala Čiperný lektvar obsažený v barvách, s nimž v několika uplynulých týdnech pracovala na obrazu Malfoyovy rodiny, vyřkla kouzlo Moverare a zasmušile pozorovala, jak se postavy na plátně postupně dávají do pohybu.