Duben 2010

Portrét pro Bradavice (25.7.)

25. dubna 2010 v 17:42 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
věže
Tak - a je tu konečně závěr téhle dlouhé plesové kapitoly. V předchozí části jsme Severuse a Nathalii opustili v okamžiku, kdy si pár věcí na rovinu vyříkávali. A snad moc neprozradím, když předešlu, že v tom hodlají ještě pokračovat...:-) Malé věnování pro Scissors, Doreu, Nerlu, JSark, lilalilu, A_ju a Elzu, které, co se komentování týče, nevynechaly ani jednu část z této kapitoly. A všem ostatním za komentáře rovněž moc díky! Těším se z každého z nich. :-)

Kapitola dvacátá pátá: Richeův narozeninový ples (7. část)

Nathalie zamrkala vyhánějíc z očí slzy bezmoci a zlostně zaostřila do Snapeova šklebícího se obličeje.

Portrét pro Bradavice (25.6.)

23. dubna 2010 v 14:25 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
kamna
Poslední píseň Richeova plesu dohrála, hosté se odebrali do svých domovů; co bude dál? Přeji všem pěkný víkend! :-)

Kapitola dvacátá pátá: Richeův narozeninový ples (6. část)

Nathalie za sebou zavřela dveře svého pokoje a vyčerpaně se o ně opřela zády. Celou cestu z místnosti za Velkou síní bez přestávky běžela a nyní prudce oddechovala a cítila, jak ji přemáhá náhlá nevolnost; přitiskla si obě dlaně pevně na žaludek, předklonila se a zhluboka dýchala, před očima mžitky a v ústech úplně vyschlo.

Portrét pro Bradavice (25.5.)

19. dubna 2010 v 11:07 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
věž
Chtěla jsem tu dlouze děkovat všem, kteří sem chodí - dnes v noci se počítadlo přehouplo přes čtyřicet tisíc - ale ono bude lepší vám sem na důkaz vděčnosti raději přihodit něco ke čtení - koneckonců proto jste tady:-) Tak tedy - plesová kapitola jede dál!

Kapitola dvacátá pátá: Richeův narozeninový ples (5. část)

Když se Nathalie vrátila do Velké síně, shledala, že se scéna dost proměnila. Světla byla ještě více ztlumena a mladé páry se tiskly k sobě pohupujíce se v rytmu další pomalé písně. Zástupci Ministerstva kouzel kamsi zmizeli a s nimi i Brumbál a McGonagallová, kteří šli zřejmě ministra a jeho lidi doprovodit buďto k jednomu z bradavických krbů, jenž byl pro onen večer připojen k letaxové síti s adresovaným spojením přímo na ministerstvo, anebo za hlavní bránu Bradavic, odkud se hosté mohli přemístit přímo do svých domovů.

Odmítnutí (3. kapitola 2/2)

17. dubna 2010 v 13:10 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
HG-SS
A zde je zbytek 3. kapitoly...:-)

Když Hermiona dorazila do Belgravského domu, shledala, že mnozí z ostatních uchazečů tam již jsou a popíjejí čaj a kávu ve společenské místnosti. Prohodila pár slov s Katií Bellovou a pak se vydala za Padmou, která seděla vedle Nevilla na velké, pohodlné pohovce.
"Dobré ráno, vy dva!" pozdravila je vesele a uhnízdila se na opěradle vedle Nevilla. K jejímu značnému překvapení se jeho tváře rychle zbarvily do růžova, zamumlal cosi o tom, že si ještě musí dojít na záchod, z pohovky doslova vyskočil a sprintoval ke dveřím.

Odmítnutí (3. kapitola 1/2)

13. dubna 2010 v 18:24 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
HG-SS
Tak jsem se neplánovaně přesvědčila k překladu první části třetí kapitoly povídky Odmítnutí. Delší text mi blog beztak nedovolí vložit, tak tedy prozatím alespoň takhle:-)

Se souhlasem autorky little beloved 3. kapitolu povídky Denial přeložila evi. Rating povídky: 18+

3. Jiná míra

Ach žel! Nemám víry, zdraví,
Klidu vůkol, v mysli svojí,
Hojnost můj dům neoslaví,
Mudrc sny mě nenapojí,
Vnitřním světlem nezahojí -
Kde moc, sláva, láska, volnost jest?
Ostatní se kolem rojí -
V smíchu žijí, slasti dají kvést;
Pohár bytí mého zřím však jinou míru nést.

Percy Bysshe Shelley, Sloky psané v chvíli stísněnosti blízko Neapole

Portrét pro Bradavice (25.4.)

7. dubna 2010 v 18:01 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
lektvarista
Dokáže Nathalie včas zarazit dvojčata v jejich nekalých aktivitách? Část dosud relativně poklidná, ovšem mohu snad slíbit, že ve zbývajících třech částech dvacet pětky si hlavní hrdinka už příliš klidu neužije...;-)

Kapitola dvacátá pátá: Richeův narozeninový ples (4. část)

"Omluvíš mě?" promluvila Nathalie k Terencovi spíš oznamujícím tónem než tázavým a rozhodně se vymanila z jeho náruče, nebezpečně zúžený pohled upřený k oknu. "Věř mi," ujistila ho, když si všimla jeho zaraženého obličeje, "tentokrát se na povinnosti dospělých opravdu nevymlouvám…"

Portrét pro Bradavice (25.3.)

2. dubna 2010 v 10:50 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
lustr
Ples pokračuje a pro Nathalii jsou na řadě další tanečníci:-)

Kapitola dvacátá pátá: Richeův narozeninový ples (3. část)

"Tedy… já jsem opravdu neměla v úmyslu zpochybňovat vaše řízení školy," spustila Nathalie potichu, sotva se k ní Brumbál připojil. "Malfoy o tom jednou večer začal a…"
Ředitel se na ni pousmál přes půlměsícové obroučky brýlí.
"Já přece Luciuse znám," pravil a poté přelétl pozorným zrakem Velkou síň. "Takže Justus a Severus…," nedokončil a pohlédl na ni s otázkou v očích.
"Odešli před chvílí," přitakala potichu.