Únor 2010

Odmítnutí (1. kapitola)

28. února 2010 v 16:41 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
HG-SS
Zde je tedy slíbená první kapitola povídky Odmítnutí, jejíž originál naleznete zde: Denial
Autor: little beloved
Překlad: evi
Rating povídky: jen pro dospělé:-)

Odmítnutí - rozcestník překladu HG / SS povídky

26. února 2010 v 18:02 | evi |  Odmítnutí - překlad HG / SS povídky
Úvodní informace a rozcestník k překladu povídky Denial od irské autorky little beloved, která v roce 2007 vyhrála různé fanouškovské soutěže (OWL Awards - Best Fire & Ice - Best Romance - Best Drama - Best A/U - Best Challenge).

Disclaimer: Všechny originální postavy a zápletky jsou dílem a majetkem J. K. Rowlingové. Tato povídka je určena fanouškům knih o Harrym Potterovi, není překládána a zveřejňována za účelem zisku a není jejím účelem jakkoli poškozovat autorská práva. J. K. Rowlingová podle svých prohlášení toleruje nevýdělečné psaní fanfiction povídek vycházejících z jejího díla, autorka blogu tudíž nicméně neručí za jakékoli užívání této povídky či jejích částí pro komerční účely ze strany jiných osob - toto platí zejména a contrario k bodu 3.10 a 3.11 Všeobecných obchodních podmínek Blog.cz platných od 1.2.2013.

Portrét pro Bradavice (24.5.)

16. února 2010 v 15:37 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Po dovolenkové odmlce vkládám poslední část 24. kapitoly. Ta následující by již měla být plesová, ale nemám nejmenší ponětí, kdy se mi ji podaří napsat, takže mějte prosím strpení! :-)

Kapitola dvacátá čtvrtá: O zloději štěstí (5. část)

"Tak tedy - už jsi se rozmyslela ohledně toho plesu?"
Terencova otázka způsobila, že Nathalie na malý okamžik ztratila koncentraci, čehož její zmijozelský protivník ihned využil, a ona v příští vteřině skončila na hromadě polštářů u zdi.

Portrét pro Bradavice (24.4.)

4. února 2010 v 16:11 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Závěr povídání o Azkabanu - aby naši hrdinové věděli, do čeho jdou...;-)

Kapitola dvacátá čtvrtá: O zloději štěstí (4. část)

"Ale jak se tedy nakonec z Azkabanu stalo vězení?" zeptala se Nathalie zvědavě - netušila, do jaké míry je možné považovat ředitelovu teorii o původu mozkomorů za směrodatnou, ale byla rozhodně daleka toho se s ním na toto téma přít.