Leden 2010

Portrét pro Bradavice (24.3.)

29. ledna 2010 v 11:49 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Brumbál se s jednou pověstí nespokojil a pátral dál. A tak Severus s Nathalií pokračují v poslouchání jeho vyprávění... Věnováno všem, kteří sem nahlížíte a čtete povídku - včera se počítadlo Toplistu přehouplo přes 30.000 a já jsem za to moc ráda - děkuji!:-)

Kapitola dvacátá čtvrtá: O zloději štěstí (3. část)

"Vy si ale nemyslíte, že ten člověk zemřel," odtušila Nathalie, když se začínalo zdát, že ředitelovo vyprávění o zloději štěstí už nebude mít další pokračování. "Předpokládáte, že se z něj stal mozkomor, nemám pravdu?"

Portrét pro Bradavice (24.2.)

22. ledna 2010 v 11:11 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Brumbál se pouští do vyprávění pověsti, která by snad mohla anebo také nemusela osvětlovat původ mozkomorů. J. K. Rowlingová ústy Remuse Lupina řekla Harrymu jen tolik, že mozkomor z člověka vysává příjemné pocity a šťastné vzpomínky tak dlouho, dokud z něj neudělá něco podobného, jako je sám - zplozence zla, který nemá duši. Z toho lze vyjít při úvahách, jak se asi mozkomorové množí, ale stále zde zůstává otázka - jak vznikl ten vůbec první z nich.

Kapitola dvacátá čtvrtá: O zloději štěstí (2. část)

Portrét pro Bradavice (24.1.)

18. ledna 2010 v 21:49 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Brumbál trvá na výpravě do Azkabanu za Zmijozelovým portrétem, a tak je nutné zjistit o tomto kouzelnickém vězení co možná nejvíc informací. Obvyklé trio Brumbál - Snape - Belartová se tudíž opět schází u jednoho pracovního stolu...

Kapitola dvacátá čtvrtá: O zloději štěstí (1. část)

Paprsek slabého a doposud chladného předjarního slunce se odrazil od stříbrných vlasů Albuse Brumbála, když se ve své pracovně v první březnovou neděli sklonil nad stolem, na němž Severus Snape právě rozložil mapu Severního moře a přilehlého pobřeží.
"Tak co pro nás máte, Severusi?" otázal se ředitel a pousmál se na Nathalii, která stála opodál se skepticky založenýma rukama.

Avatar – aneb modrá je dobrá

10. ledna 2010 v 22:16 | evi |  Kulturní p®ožitky
James Cameron se po dvanácti letech od natočení filmu Titanic vrací na filmová plátna. A vrací se vskutku ve velkém stylu. Snad jen kdyby si vedle té nejlepší filmařské technologie sehnal lepšího scénáristu a nespoléhal se v tomto ohledu sám na sebe... Aneb jaké jsou moje zážitky z tohoto tolik očekávaného filmu? A pokud jste film viděli - jaké jsou ty vaše?

Portrét pro Bradavice (23.4.)

8. ledna 2010 v 12:36 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Závěr dvacáté třetí kapitoly aneb jak se zbavit plyšového tokajícího srdce a nezbláznit se z další návštěvy Severuse Snapea... Tady u nás hustě sněží, takže vám přeji pěkný víkend - snad vás sněhové závěje neodříznou od světa a Internetu :-).

Kapitola dvacátá třetí: Zakázaná chodba (4. část)

Nathalie vystřelila z Velké síně rychlostí blesku svírajíc v podpaždí plyšové srdce od Celebruse Riche, na okamžik zaváhala a pak se vydala po schodech do vstupní síně. Vyšla z bradavického hradu ven do překvapivě teplé noci a vydala se nazdařbůh cestou k Zapovězenému lesu, aby se trochu uklidnila.

Portrét pro Bradavice (23.3.)

1. ledna 2010 v 0:00 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Ráda bych popřála všem, kteří navštěvujete tyto stránky, všechno nejlepší do Nového roku 2010! Ať se vám vyplní vše, co jste si předsevzali. A pokud žádná předsevzetí nečiníte, tak se prostě mějte moc fajn! :-)

Kapitola dvacátá třetí: Zakázaná chodba (3. část)

"Lucius Malfoy a Justus Tavory dnes odpoledne potvrdili svoji účast na plese profesora Riche," oznámil Brumbál Nathalii toho večera ve Velké síni cestou ke svému místu.
"Takže uskutečníme náš plán?" otázala se ředitele potichu.
"Severus už pracuje na nenápadném osvěžení vztahů s Tavorym. Jedy jsou jejich společným tématem," přisvědčil Brumbál.