Prosinec 2009

Portrét pro Bradavice (23.2.)

24. prosince 2009 v 13:00 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Už jsou tu opět - druhé Vánoce v průběhu psaní a zveřejňování této povídky. Tak tedy pro všechny, kteří sem chodíte a prokousáváte se Portrétem - přeju Vám pohodové prožití vánočních svátků, pod stromkem vše, co si přejete, žádné kůstky v krku, kopec štěstí, horu zdraví, moře lásky, a máte-li prázdniny či dovolenou, tak ať Vám utíká co nejpomaleji! Toť Vám vinšuje Vaše evi - a nyní malý dárek v podobě jednoho z nejdelších pokračování věnovaného obzvlášť všem ostatním Evám (a Adamům, pokud tu nějaký je:-)), které sem chodí - trochu se na tyhle jmeniny kvůli Vánocům zapomíná, tak alespoň takto! :-)

Kapitola dvacátá třetí: Zakázaná chodba (2. část)

Nathalie mávla hůlkou a otevřela dveře na chodbu - jekot už mezitím utichl, a tak si poněkud oddychla - předpokládala, že vřeštící kouzlo do zakázané chodby nasadil Snape, aby dvojčata konečně přistihl při činu, ovšem vzhledem k faktu, že nevěděl o existenci jejich plánku, nemohl vědět ani o tom, že chlapci jeho pohyb po hradě bedlivě sledují a nikdy by se nevydali do zakázané chodby, kdyby byl Snape blíž než ve svém sklepení.

Portrét pro Bradavice (23.1.)

20. prosince 2009 v 13:15 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Předvánoční shon mě zcela vyřadil z provozu. Ale nakonec jsem se do té třiadvacítky přece jen pustila...:-)

Kapitola dvacátá třetí: Zakázaná chodba (1. část)

Zpráva o chystaném bradavickém plesu se rozšířila po hradu i jeho okolí rychlostí blesku mnohem dřív, než ji Albus Brumbál stihl oficiálně oznámit, a zejména mezi staršími dívkami byla přijata s neutuchajícím nadšením. K rodinám studentů se okamžitě rozlétly sovy s žádostmi o zaslání společenských hábitů pro chlapce a plesových rób pro dívky, oba zpravidla opomíjené a vysmívané obchody s oděvy v Prasinkách ihned prozíravě vyslaly objednávky na několik desítek šatů, bot, kabelek a dalších doplňků, jež byly následujícího víkendu během několika minut rozebrány, a na celém hradě zavládla radostná atmosféra očekávání.

Portrét pro Bradavice (22.6.)

12. prosince 2009 v 17:14 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Závěr dvacáté druhé kapitoly, v němž se Severus Snape konečně dozví, jak to všechno bylo. Tedy - ne úplně všechno, ale s tím se bude muset prozatím smířit. Tradiční věnování Polgaře, GwenLoguir, Scissors, siru matyasovi, Nerle, lilalile, JSark, Hope a A_je, kteří tu se mnou v komentářích vytrvali v celém průběhu této kapitoly :-)

Kapitola dvacátá druhá: Zpět do Bradavic (6. část)

V té chvíli se dveře Brumbálovy pracovny otevřely dokořán a dovnitř rázným krokem vstoupil Snape s vlajícím pláštěm a silně nespokojeným výrazem v obličeji.

Portrét pro Bradavice (22.5.)

8. prosince 2009 v 18:13 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Konečně další pokračování. A oproti původnímu očekávání bude mít tato kapitola šest částí. Ne, vážně vás nechci napínat, to jen, že se mi ty rozhovory nějak natahují...:-)

Kapitola dvacátá druhá: Zpět do Bradavic (5. část)

"Díky Merlinovi!" zvolal Brumbál, když se Nathalie objevila ve dveřích jeho pracovny a okamžitě jí vyšel v ústrety. "Ani nevíte, jak se mi ulevilo, když se tu po obědě objevil Malfoyův domácí skřítek s vaším kufrem! Co se stalo? Proč jste se neozývala? Měli jsme o vás takový strach!" dodal a pevně stiskl její dlaně ve svých; to množné číslo ředitelovy poslední věty jí neušlo a v duchu nad tím s nevěřícným údivem zakroutila hlavou.

Portrét pro Bradavice (22.4.)

2. prosince 2009 v 16:18 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Tedy ne že by na mě nějak působil předvánoční shon - nemám ještě ani jeden dárek a řešit je budu jako vždy na poslední chvíli - ale i tak mám dojem, že čas uhání jak bradavický expres a já vůbec nic nestíhám. Už skoro ani psát...

Kapitola dvacátá druhá: Zpět do Bradavic (4. část)

Přemístili se těsně za bradavickou vstupní bránu. Snape okamžitě vymanil svoje prsty z Nathaliiny dlaně; otočila se k hradu a pochopila proč - na druhé straně brány dovádělo ve sněhu několik mladších studentů zamotaných až po uši do šál nebelvírských a mrzimorských barev. Podstatou jejich hry zjevně bylo trefovat se sněhovými koulemi do soch okřídlených kanců, které bránu strážily - jakmile však děti zahlédly černě oděnou Snapeovu postavu na opačné straně mřížoví, rozprchly se, jako by je honil Potlouk, jen Fred a George Weasleyovi ještě stihli Nathalii rozpustile zamávat.