Listopad 2009

Portrét pro Bradavice (22.3.)

26. listopadu 2009 v 10:39 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Závěr Nathaliina rozhovoru s otcem a... další záležitosti. Jinak - blog zavedl registrovaným uživatelům možnost komentovat po přihlášení s vlastní ikonkou, přihlašovacího okna se však nelekejte, samozřejmě mohou nadále komentovat i nepřihlášení čtenáři;-)

Kapitola dvacátá druhá: Zpět do Bradavic (3. část)

Nathalie a Daniel Belartovi dál upíjeli svoje chladnoucí nápoje. Užívala si potěšující pocit, že opět sedí se svým otcem u téhož stolu a vede s ním úplně normální, bezstarostný rozhovor, a ani si nevšimla, že se Daniel už několik minut odhodlává promluvit o čemsi, co pro něj zřejmě nebylo právě snadné.

Portrét pro Bradavice (22.2.)

21. listopadu 2009 v 18:35 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Ještě pořád to nevzdávám a jedu dál! :-))

Kapitola dvacátá druhá: Zpět do Bradavic (2. část)

Nathalie přistála v krbu uprostřed veliké haly. Sloupy z leštěného mramoru podpíraly vysoký strop vymalovaný motivy z kouzelnické historie a stěny vykládané ebenovým dřevem směřovaly k širokému schodišti, po němž právě stoupala skupinka kouzelníků v elegantních hábitech; další kolem Nathalie prošli od nedalekých vchodových dveří a sjeli ji lehce nesouhlasným pohledem. Za jejími zády se v krbu se zahučením plamenů objevil Snape, popadl ji za paži a bez otálení ji táhl k východu.

Portrét pro Bradavice (22.1.)

15. listopadu 2009 v 17:02 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Začátek další kapitoly definitivně ukončuje Nathaliin pobyt u Malfoyových, čímž také prozatím končí úsek povídky, který jsem měla vcelku detailně promyšlený. O pokračování mám zatím představu pouze v hrubých obrysech, ale pokusím se něco stvořit co nejrychleji...;-)

Kapitola dvacátá druhá: Zpět do Bradavic (1. část)

"Severusi, příteli! Vítej ve Wiltshiru!" přijal Lucius Malfoy s afektovanou bodrostí svého někdejšího zmijozelského a následně i smrtijedského kolegu. "Skoro se cítím dotčen! Kolikrát jsem tě v posledních letech zval na návštěvu do svého domu a nakonec jsem musel zaměstnat tady slečnu Belartovou, aby ses ráčil zastavit! A to tě ještě podezřívám, že bys tu ani nebyl, kdyby ti to ten starý blázen nedal příkazem!"

Blog slaví svůj první rok

13. listopadu 2009 v 10:55 | evi |  Blogoviny
Dnes, 13. listopadu 2009 v 10:55, je to přesně jeden rok, co byl na tomto blogu zveřejněn první příspěvek. Byl jím prolog k mojí povídce Portrét pro Bradavice, k níž jsem nedávno vložila závěr dvacáté první kapitoly a další pokračování budou přibývat, ačkoli doufám, že další rok už mi její psaní nezabere :-). Tak jsem se rozhodla ten první rok fungování e-vismaior blogu trochu shrnout v následujícím článku.

Portrét pro Bradavice (21.5.)

11. listopadu 2009 v 11:38 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Závěrečná část dvacáté první kapitoly, Severus Snape opět na scéně a věnování pro JSark, Nerlu, lilalilu, A_ju, Hope, Doreu, GwenLoguir, Awiu a Scissors, které neopomněly komentovat žádnou z předchozích částí jednadvacítky - díky! :-)

Kapitola dvacátá první: Domácí skřítek Dobby (5. část)

"Posloucháte mě vůbec?"
Nathalie se vytrhla ze zamyšlení a upřela bezvýrazný pohled na Draca Malfoye.
"Jistěže tě poslouchám, Draco," zareagovala rychle a opět zaměřila plnou pozornost na nádherného bílého páva, kterého jí chlapec právě ukazoval. "Takže nová péra jim obyčejně narůstají až na jaře?"

Portrét pro Bradavice (21.4.)

7. listopadu 2009 v 10:15 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Pod několika posledními částmi povídky jste mohli v anketě vyjádřit svůj názor na to, zda Nathalie u Malfoyů nalezne Zmijozelův portrét. To, že ho nenajde vůbec, i to, že ho najde pouze vlastní zásluhou, jste odsoudili jako nereálné pouhými 8 hlasy pro každou z těchto možností. 11 hlasů získala varianta, že Nathalie portrét nenalezne, nicméně alespoň zjistí, kde se nachází. A 41 hlasů bylo pro možnost, že ho najde s něčí pomocí. Takže - kde je pravda? Zásadní odhalení se blíží...

Kapitola dvacátá první: Domácí skřítek Dobby (4. část)

Vchod do tajného úkrytu pod společenským salonem se nedal otevřít žádným prostým mávnutím hůlky. Spolu s neznámým kouzlem, jež domácí skřítek Dobby provedl pouhým lusknutím prsty, bylo totiž nutné pronést i zvláštní heslo, které skřítek rychle a tiše zamumlal.

Portrét pro Bradavice (21.3.)

3. listopadu 2009 v 15:10 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Nathaliina poslední noční výprava po Malfoyově sídle právě začíná...

Kapitola dvacátá první: Domácí skřítek Dobby (3. část)

Donutit se po onom odpoledním rozhovoru s Luciusem Malfoyem vyjít z pokoje na další noční výpravu stálo Nathalii veškerou vůli, kterou v sobě našla. Netušila proč, ale bylo zřejmé, že jí pán domu nevěří; všechno v ní křičelo, aby neopouštěla relativní bezpečí svojí ložnice, jenže… byla teď tak blízko konečnému odhalení, že to nemohla jen tak vzdát.