Říjen 2009

Portrét pro Bradavice (21.2.)

29. října 2009 v 16:59 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Posílena nečekaným zjevením bílých pávů v parku zámku Jemniště, který jsem včera navštívila, sebrala jsem síly a dokončila další pokračování z prostředí Malfoyova sídla, byť (zatím) bez pávů...:-)
Aktualizace 31. 10. 2009 - Nathalie by dnes oslavila 44. narozeniny. Legrační představa:-))

Kapitola dvacátá první: Domácí skřítek Dobby (2. část)

Ta hodina, kterou Nathalie strávila přitisknutá ke stěně chodby čekajíc, až pozornost portrétu Brutuse Malfoye konečně poleví a ona se bude moci vrátit do svojí ložnice, zasela do její hlavy značný zmatek.

Portrét pro Bradavice (21.1.)

24. října 2009 v 22:00 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Návštěvnost blogu se včera přehoupla do třetí desítky tisíc, čemuž jsem nesmírně ráda a všem příznivcům těchto stránek děkuji. Tak snad abych i já začala třetí desítku kapitol...:-)

Kapitola dvacátá první: Domácí skřítek Dobby (1. část)

Nathalie se vrátila do přijímacího salonu hned následující noci a brzy pochopila to, co jí vrtalo hlavou v průběhu celého uplynulého dne: jak to, že Malfoy jen tak beze všeho odhalil před svými návštěvníky onen tajný úkryt?

Vzpomínky na vysokou školu

23. října 2009 v 10:29 | evi |  Postřehy
aneb jak jsem si zase jednou spojila jistý novinový článek s Harry Potter fanfiction.

Portrét pro Bradavice (20.5.)

16. října 2009 v 16:34 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Je tu konec dvacítky a spolu s ním potřeba posunout děj trochu dopředu včleněním nečekaného odhalení. A podobně jako v závěru desáté kapitoly bych i nyní ráda poděkovala všem, kteří jste mě svými komentáři provázeli v této druhé desítce kapitol: A_ja, Anad, aurora, Awia, ClaireM, Dorea, Elza, ft, Goddy, GwenLoguir, Hanďa, Hope (Evča), ika, Jikita, Jirka, Jitka, JSark, Juanita, K, Kaya, Ketrinn, Kris (Alexkleo), lilalila, Lili, Lily, Mara, Martina, Mína, Miss.Hide, Nerla, Niki, ostruzina_lenka, Pavelondra, Polgara, Scissors, sesslik, SidKetchum, Simona, sir matyas, soraki, Snowy, Tereznik a Zrzka. Vám všem patří dnešní věnování:-)

Kapitola dvacátá: V rodinném kruhu (5. část)

Nathalie se s obtížně potlačovaným kýcháním vynořila z masivních dveří vedoucích do sklepa a tlumeně zanadávala, když se uhodila do ramene o spodní část schodiště, pod nímž byly dveře umístěny. Stále ještě zahalená pod neviditelným pláštěm klesla na nejnižší schod a složila hlavu do dlaní - její průzkum domu skončil naprostým neúspěchem - ve sklepení sice nalezla stovky lahví archivního vína přesně tak, jak předpovídal Snape, prolezla i několik zatuchlých kobek, z nichž jí vstávaly vlasy na hlavě hrůzou, neboť si živě představovala, jak zde Malfoy příležitostně vězní své neposlušné domácí skřítky (a Merlin ví, jestli jenom skřítky), ale po Zmijozelově portrétu nebylo ani vidu, ani slechu.

Portrét pro Bradavice (20.4.)

12. října 2009 v 19:53 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Další pokračování povídky, v němž jsem neodolala a přidala pár dalších známých postaviček ze světa Harryho Pottera...:-)

Kapitola dvacátá: V rodinném kruhu (4. část)

Ačkoli Nathalie v noci z úterý na středu zůstala ve svém pokoji a neprováděla žádná další pátrání, nevyspala se o nic víc než noci předešlé. Myšlenky týkající se ostré výměny názorů se Snapem a jejího následného vzdání se jeho případné pomoci jí nedovolily usnout a vířily v její hlavě až do časných ranních hodin; několikrát dokonce musela potlačit silné nutkání vyhrabat z kufru zrcátko od Brumbála, ponížit se a pokorně Snapea odprosit. Anebo mu naopak ještě jednou pěkně od plic vynadat.

Řetězák - tentokráte kratší

10. října 2009 v 16:49 | evi |  Blogoviny
Řetězáky jsem si jakožto jednu z mála typických masových blogerských zábav vcelku oblíbila - přijde mi fajn, že se v několika otázkách může člověk porovnat s ostatními lidmi, které zná přes Internet - je to vlastně takové sdílení názorů na rozličné věci. Tentokrát jsem odpovídala na pár otázek ze stránek Pavlaondry, který mě v jednu v noci pověřil pokračováním...:-)

Portrét pro Bradavice (20.3.)

8. října 2009 v 12:10 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Nathalie sice nemá, co se pátrání u Malfoyů týče, žádné novinky, ale přesto se jí občas zasteskne po přátelském slově. Jenže kde ho vzít, když schovává v kufru pouze jedno malé Brumbálovo zrcátko, jehož druhou polovinu má Severus Snape?:-)

Kapitola dvacátá: V rodinném kruhu (3. část)

Toho večera měla Nathalie v úmyslu poslechnout Severuse Snapea a vzdát se svých pokusů o noční pátrání. Což udělala více než ochotně, neboť po předchozí noci, kdy se prakticky vůbec nevyspala, byla k smrti unavená a netoužila po ničem jiném, než si dát dlouhou, horkou koupel a ulehnout k nejméně desetihodinovému spánku.

Portrét pro Bradavice (20.2.)

4. října 2009 v 16:10 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Další večer u Malfoyů, kdy je třeba dávat si pozor na slova a možná i na myšlenky... Přeji vám pěkný zbytek neděle! :-)

Kapitola dvacátá: V rodinném kruhu (2. část)

"Nuže, slečno Belartová, jak se vám líbí ve Wiltshiru?" zahájil Lucius Malfoy v podvečer téhož dne zdvořilou konverzaci, ačkoli jeho listování Denním věštcem napovídalo, že Nathalii věnuje pouze zlomek svojí pozornosti. Nacházeli se v jeho pracovně - Malfoy seděl pohodlně opřený v hlubokém křesle s nohou ležérně přehozenou přes nohu a jeho oči právě zaostřily na jeden z novinových článků, z čehož Nathalie usoudila, že si s odpovědí může dát na čas.

Portrét pro Bradavice (20.1.)

1. října 2009 v 11:49 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Čas rozjet jubilejní dvacátou kapitolu. Skoro se toho čísla děsím! :-)

Kapitola dvacátá: V rodinném kruhu (1. část)

Následujícího rána Nathalii probudilo nemilosrdné drnčení starého budíku, který si s sebou přivezla z Bradavic a nařídila ho na půl osmou, aby Malfoyovým nebylo divné, proč jejich host tak dlouho vyspává. Události předešlé noci jí nedovolovaly usnout, po rozhovoru se Snapem se převalovala na lůžku ze strany na stranu a do neklidného spánku upadla až k ránu, necelé dvě hodiny před zazvoněním budíku. Nyní bezvládně seděla na posteli, hleděla do prázdna, a kdyby měla víc síly, proklínala by den, kdy se k téhle akci zavázala.