Září 2009

Hanebný parchanti, aneb je libo upálit Hitlera?

30. září 2009 v 12:55 | evi |  Kulturní p®ožitky
Včera večer jsem se vrátila z kina plna zážitků z nového filmu Quentina Tarantina, o které bych se s vámi ráda podělila - zvlášť jste-li příznivci tohoto režiséra. A varování - popis děje je možná trochu podrobnější, takže může obsahovat spoiler:-)

Předně musím upozornit, že toto opravdu není žádná vysoce objektivní recenze. Jsem totiž člověk, který Tarantinovu filmovou tvorbu v podstatě dost nekriticky obdivuje a nelze tedy ode mne očekávat žádná nadmíru relevantní hodnocení.

Malé milé řetězení

28. září 2009 v 15:49 | evi |  Blogoviny
Tenhle řetězák jsem našla na stránkách ClaireM a Pavlaondry, a jelikož jsem už dlouho žádný nevyplňovala, šla jsem radostně a hbitě do toho:-)

Portrét pro Bradavice (19.5.)

26. září 2009 v 13:26 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Závěr devatenácté kapitoly přinášející možné odpovědi na otázku, kde tak asi má Severus Snape svoji "polovinu" zrcátka. Tradiční věnování pro ty, kteří neopomněli komentovat ani jednu z předcházejících částí této kapitoly, což jsou: JSark, Scissors, soraki, Dorea, ClaireM, lilalila, Kaya, Awia, Nerla, sir matyas, Gwen Loguir, Polgara a Tereznik. A děkuji samozřejmě i ostatním, kteří zanechali alespoň jeden komentář:-)

Kapitola devatenáctá: Prohlídky a průzkumy (5. část)

Nathalie za sebou třesoucíma se rukama tiše dovřela dveře svého pokoje a vyčerpaně se o ně opřela. Právě se vrátila ze svojí první pátrací akce a s hrůzou musela konstatovat, že dopadla naprosto katastrofálně - nejen že se jí nepodařilo nic zásadního odhalit, ale málem se ještě nechala chytit!

Portrét pro Bradavice (19.4.)

21. září 2009 v 11:08 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Další pokračování... Do háje, nevíte, proč neumějí instalatéři odmontovat měřidla tak, aby šachtou z vyšších pater nestekly hektolitry vody k nám, do nižších pater?! Jsem vskutku zvědavá, jak to tam bude vypadat, až přijdu domů... (Toho si nevšímejte, toť jen potřeba ulevit si alespoň na tomto fóru...;-)).

Kapitola devatenáctá: Prohlídky a průzkumy (4. část)

Nathalie přenesla váhu na první schod a v duchu zaúpěla, když hlasitě zavrzal - v duchu se proklela za svoji zapomnětlivost a rychle schodiště začarovala tišícím kouzlem. Preventivně před sebe vyslala dalších několik kouzel, ač se nezdálo, že by v těchto místech mohla narazit na nějaké zvědavé domácí skřítky či slídivé portréty Malfoyových předků, sňala si plášť z hlavy a posvítila si před sebe hůlkou.

Portrét pro Bradavice (19.3.)

17. září 2009 v 14:34 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Další část kapitoly, v níž se hlavní hrdinka konečně vydává na prohlídku Malfoyova sídla. Podaří se jí nalézt Zmijozelův portét? Nebo alespoň odhalit nějakou zajímavost? Anebo má pravdu Severus Snape, který od začátku považuje její šance na úspěch za naprosto mizivé?

Kapitola devatenáctá: Prohlídky a průzkumy (3. část)

"Draco, a okamžitě do postele, rozumíš?" přikazoval později téhož večera Lucius Malfoy svému synovi, když se členové rodiny i Nathalie vydali směrem ke svým ložnicím.

Portrét pro Bradavice (19.2.)

14. září 2009 v 11:50 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Vkládám další pokračování povídky, abyste měli při tom zamračeném pondělí co číst. A možná přijde i Lucius! :-)

Kapitola devatenáctá: Prohlídky a průzkumy (2. část)

Lednové slunce zapadlo brzy za obzor a Narcisa Malfoyová se přesunula se svým synem a Nathalií zpět do vyhřátého domu. Draco se odebral do svého pokoje připravit se na hodinu zeměpisu s domácím učitelem, který se dostavil přesně o půl šesté - byl to bledý hnědovlasý mladík sotva dvacetiletý; nejdříve zašel do odpoledního salonku pozdravit Dracovu matku a Nathalie si při té příležitosti všimla oddaně zbožňujícího pohledu, který paní domu věnoval; Narcisa však přecházela jeho pozornost mlčky a s nanejvýš povzneseným výrazem.

Portrét pro Bradavice (19.1.)

9. září 2009 v 12:51 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Je čas rozjet novou kapitolu povídky. Jak se asi Nathalie u Malfoyů zabydlí? Jaký názor si udělá na jednotlivé členy rodiny? A kdy se odhodlá k první pátrací akci? Přeji fajn počtení! :-)

Kapitola devatenáctá: Prohlídky a průzkumy (1. část)

Lucius Malfoy se vrátil až k večeru, a tak Nathalie strávila zbytek dopoledne a celé odpoledne ve společnosti jeho manželky a syna, nevycházejíc z údivu nad velkolepostí Malfoyova sídla a nákladností jeho domácnosti - oběd jim servíroval domácí skřítek, jehož dosud neviděla; jiného skřítka pak z okna zahlédla uklízet sníh z nekonečného spletence cestiček vinoucích se zahradou.

Portrét pro Bradavice (18.5.)

4. září 2009 v 19:04 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Závěr osmnáctky a vstup do Malfoyova domu. A obvyklé věnování těm, kteří komentovali všechny čtyři předcházející části této kapitoly, což jsou: Awia, Dorea, Hope, JSark, Kaya, lilalila, Miss.Hide, Nerla, Polgara, Scissors, sir matyas, soraki a Tereznik. Děkuju moc! (A předem se omlouvám za... ale co, nebudu spoilerovat!;-))

Kapitola osmnáctá: Malfoyovo sídlo (5. část)

Dveře jim otevřel velmi starý a seschlý domácí skřítek zabalený do čehosi vypadajícího jako kus starého ošoupaného závěsu. Přeměřil si Nathalii nerudným pohledem, ale sotva vzhlédl ke Snapeovi, mihlo se jeho vrásčitým obličejem poznání.