Červenec 2009

Portrét pro Bradavice (17.2.)

31. července 2009 v 15:55 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Snapeův narozeninový den - je třeba něco dodávat? No tak ano, možná malý spoiler - oslavku s konfetami a dortem za zpěvu Happy birthday raději nečekejte...;-)

Kapitola sedmnáctá: Dar pro Severuse Snapea (2. část)

"Ono už přestalo sněžit?" otázal se jí Snape ve středu večer, když se Nathalie po vánoční přestávce znovu dostavila k němu do kabinetu. Jeho významně povytažené obočí se ztrácelo pod prameny mastných vlasů, jak tak přejížděl pohledem temeno její hlavy, a jeho hlas zněl nijak nezastíraným sarkasmem.

Portrét pro Bradavice (17.1.)

28. července 2009 v 12:18 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Svátky skončily a studenti se vrací zpět do Bradavic. Jaký bude začátek nového roku? Sedmnáctá kapitola právě začíná...:-)

Kapitola sedmnáctá: Dar pro Severuse Snapea (1. část)

"Tak povídejte, jak jste si užili Vánoce?" zeptala se Nathalie, přehodila svůj hábit přes opěradlo křesla a přetáhla si přes hlavu pletený svetr, který jí po dvojčatech Weasleyových poslala jejich matka Molly s děkovným lístkem ("…že se o ně tak staráte, když oni si přitom ničeho neváží a jdou z průšvihu do průšvihu…"). Provlékla ruce skrz rukávy a upravila si u krku límeček solidní flanelové košile, kterou si předešlého dne koupila v Prasinkách.

Portrét pro Bradavice (16.5.)

25. července 2009 v 11:46 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
A je tu silvestrovský díl a zároveň závěr šestnácté kapitoly, který bych ráda věnovala těm, kteří komentovali všechny její části, což jsou: JSark, Dorea, Goddy, A_ja a Kaya. Děkuju!

Kapitola šestnáctá: Čas vánoční (5. část)

"Trochu punče, moje milá?" přeptal se Kratiknot, když se Nathalie onoho posledního prosincového večera dostavila do učebny kouzelných formulí na silvestrovský večírek, jejž profesor pořádal.

Portrét pro Bradavice (16.4.)

20. července 2009 v 22:02 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Dorazí plánovaný dárek pro Severuse Snapea? Jistě už tušíte...
Nakonec jsem se rozhodla vyslyšet volání JSark po smajlících a zapínám je. Připadají mi sice na blogu jedny z nejslabších, co jsem kde viděla, ale třeba se to časem zlepší. A třeba budete více a radostněji komentovat ;-D

Kapitola šestnáctá: Čas vánoční (4. část)

Objednaný díl Velké encyklopedie lektvarů dorazil o dva dny později. Nathalie postávala ve svém ateliéru před obrazem čaroděje Merlina rozmlouvajícího s králem Artušem pod hradem Camelot, který předchozího dne sňala ze stěny na hlavním schodišti a přemístila ho do svého bytu za účelem celkové opravy, když na její okno zaťukala veliká sova pálená, a poté, co jí Nathalie otevřela, přistála s tlumeným bouchnutím na jejím stole.

Portrét pro Bradavice (16.3.)

16. července 2009 v 17:52 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Tak se mi zdá, že všichni odjeli na prázdniny zrovna, když já jsem přijela. Achjo... No nic, konečně vysvitlo už i u nás, v Čechách, slunko, takže proč nepokračovat ve vánoční kapitole - aneb přečtěte si, jak proběhl v Bradavicích Štědrý večer;-))

Kapitola šestnáctá: Čas vánoční (3. část)

"Pralinky s citrónovou náplní, Nathalie, vy jste prostě úžasná," zvolal potěšeně Brumbál, když vytáhl z balicího papíru luxusní bonboniéru, kterou pro něj Nathalie objednala v Paříži. "Moc vám děkuji, vy tedy víte, jak udělat člověku radost!" dodal a oči za půlměsícovými brýlemi mu radostně zazářily.
"Není zač," zamumlala Nathalie a pozorovala, jak ředitel vylovil z krabičky jednu pralinku, vložil si ji do úst, přimhouřil víčka a jal se ji se slastným výrazem v obličeji žvýkat.

Portrét pro Bradavice (16.2.)

13. července 2009 v 15:14 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Jsem zpět z dovolené a moje první kroky vedou jak jinak než sem. Doufám, že vás čekání na pokračování povídky neomrzelo a přeju pěkné počtení!

Kapitola šestnáctá: Čas vánoční (2. část)

Následujícího dopoledne stála Nathalie na nádraží v Prasinkách a společně s Hagridem mávali odjíždějícímu Bradavickému expresu. Její nadšení z blížících se Vánoc oproštěných od práce ve Snapeově kabinetu se mísilo s úlevou pramenící ze skutečnosti, že vzdalující se vlak s sebou odváží i Celebruse Riche, jenž se rozhodl strávit svátky ve Státech; předtím však ještě musel v Londýně probrat cosi důležitého s ministrem Popletalem, jak neopomněl během slavnostní večeře vykládat všem, kteří byli ochotni mu naslouchat.

Deset tisíc návštěvníků

4. července 2009 v 12:00 | evi |  Blogoviny
Kdysi v tmou obestřených začátcích mého působení na této stránce jsem si nastavila její sledování v Google Analytics. A jelikož můj blog právě přivítal návštěvníka s pořadovým číslem 10.000, zajímalo mě, jak to na té mojí stránce vlastně chodí. Zde jsou tedy výsledky mých zjištění:

Portrét pro Bradavice (16.1.)

3. července 2009 v 20:34 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Vypadá to, že konečně začalo léto, a tudíž dozrál čas na vánoční kapitolu. Podle mojí předběžné osnovy by měla tuhle povídku dělit zhruba v půli, zápletku už máme danou a teď zbývá vše dořešit. Předtím si ale užijme něco vánočních oslav a okamžiků bezstarostnosti, pak už jich totiž asi tolik nebude:-)

Kapitola šestnáctá: Čas vánoční (1. část)

Když Severus Snape onoho pozdního pátečního odpoledne oznámil Nathalii, že se jejich rozpracovaný obranný lektvar dostal do fáze, v níž bude potřeba uložit ho nejméně na dva týdny do temna a chladu, začala v jeho kabinetu málem křepčit v rytmu vítězného tance. Představa vánočních svátků strávených v zatuchlém sklepení věčně jízlivého lektvaristy ji v posledních týdnech strašila dnem i nocí a stačila k tomu, aby se nově nabytým pocitem krátkodobé svobody opájela, ještě když kráčeli do Velké síně na slavnostní předvánoční večeři.

Polgara se ptala, já odpovídala

1. července 2009 v 17:36 | evi |  Blogoviny
Polgara, která je jednou z věrných čtenářek povídky Portrét pro Bradavice, už delší dobu dělá rozhovory s rozličnými lidmi provozujícími webové stránky. Tentokrát se se svými otázkami zaměřila na mě (za což jí velice děkuji) a vy si můžete přečíst, jak to dopadlo ;-)

Rozhovor je na Polgařiných stránkách zde.