Červen 2009

Portrét pro Bradavice (15.5.)

30. června 2009 v 14:17 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Závěr školního roku přináší závěr patnácté kapitoly a věnování pro Nerlu, JSark, Doreu, Polgaru a A_ju, které komentovaly všechny její části, za což jim patří můj neskonalý vděk. Přeji všem čtenářům krásné letní prázdniny!

Kapitola patnáctá: Rodina a příbuzní (5. část)

"Ředitel mi řekl, že chce pouze ověřit, zda je propojení mezi oběma malbami stále ještě funkční," zamumlala Nathalie neutrálně, "že prý…"
"Jo ták, nepochybný výhody tajnýho spojení Bradavic s Prasinkami, o tom už mi taky psal," pohodil Aberforth přezíravě hlavou k několika dopisům, jež se povalovaly na stolku pod oknem; Nathalie odhadovala, že jeden z nich je určitě tím listem, který přinesl Aberforthovi Snape onoho dne, kdy tak navztekaně vysedávala ve zdejším lokálu poté, co se chytla s Richem v nedalekém hostinci U Tří košťat ohledně jeho připitomělých teorií.

Portrét pro Bradavice (15.4.)

26. června 2009 v 15:33 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Je trochu zvláštní přidávat sem zimní kapitoly se zimními obrázky uprostřed léta - a obzvlášť dobrá bude v tomto ohledu vánoční kapitola, která vyjde akorát na začátek letních prázdnin :-) No ale co už, takové teplo zas není, a pokud přece jenom nastane, pak také nebude na škodu přečíst si pár vět o závějích sněhu, jimiž se hlavní hrdinka prodírá do Prasinek. Pěkně užívejte víkendu, a pokud vás zrovna zaskočily záplavy, tak na sebe hlavně buďte opatrní!

Kapitola patnáctá: Rodina a příbuzní (4. část)

"Mrzí mě, že jsem se nechala takhle hloupě vyprovokovat," omlouvala se Nathalie dvojčatům Weasleyovým, když je o dvě hodiny později doprovázela ze Snapeova kabinetu do nebelvírské věže. "Kdybyste se nezačali smát té mojí pitomé poznámce…"

Portrét pro Bradavice (15.3.)

22. června 2009 v 22:37 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Deštivé počasí mě dnes připoutalo k počítači, a tak jsem tu s pokračováním patnáctky. Snape se řítí ke svému kabinetu jako velká voda, Weasleyovic dvojčata už nervózně čekají na svůj školní trest a Nathalie se děsí, jak to všechno zase dopadne...;-)

Kapitola patnáctá: Rodina a příbuzní (3. část)

"Vy víte, komu ten neviditelný plášť patřil?" odvážila se Nathalie položit otázku a marně se snažila srovnat se Snapem krok cestou od Brumbála do profesorova kabinetu.
Zdálo se jí to, nebo Snape ještě zrychlil? Zarazila se uprostřed chodby - nenechá se přece uštvat k smrti! Trvalo několik vteřin, než si uvědomil, že za sebou neslyší její klusání.
"Hodláte tam stát celou noc?" zavrčel podrážděně, když konečně zastavil a obrátil se.

Řetězák - co by, kdyby

22. června 2009 v 12:10 | evi |  Blogoviny
Už dlouho jsem nepřidala žádný řetězák, tak tady jeden máte. Našla jsem ho na stránkách Nerly a Mae, jejichž společná povídka Kráska a Smrtijed patří k mým nejoblíbenějším (ačkoli ne a ne se dočkat další kapitoly ;-)). Když budete někdo chtít v řetězáku pokračovat, budu jen ráda;-)

Portrét pro Bradavice (15.2.)

19. června 2009 v 13:17 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Pořád stejně "příjemný" Snape, Brumbál, který v jednu chvíli ani v nejmenším netuší, o čem je řeč (a tušit ostatně ani nemůže;-)), a Nathalie vyjevená z předmětu, jenž se v této povídce objevuje poprvé, ačkoli z HP knih ho známe více než dobře...

Kapitola patnáctá: Rodina a příbuzní (2. část)

"A tím se dostáváme k tématu naší dnešní schůzky," ozval se Brumbál.
"Předem vás upozorňuji, že s tím nesmyslným plánem slečny restaurátorky nechci mít nic společného," pravil rezolutně Snape a založil si ruce na hrudi v gestu definitivního odmítnutí.

Harry Potter po francouzsku

17. června 2009 v 14:08 | evi |  Svět HP očima...

Kdo je to paní Prašivá? Proč mají francouzští čtenáři Bradavice spojeny s chutí na špek? Jak to, že Pomona Prýtová přesedlala z kapusty na kedlubny? A co má společného Voldemort s Elvisem Presleym? Jsem tu se slíbeným článkem o větších či menších vychytávkách francouzského překladu Harryho Pottera. Užijte si to! :-)

Portrét pro Bradavice (15.1.)

15. června 2009 v 20:23 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Nějak si nemohu najít čas, abych tuhle kapitolu dopsala, tak sem alespoň vkládám její úvodní část s pocitem, že lepší už to stejně nebude;-) Věnuji Hope za bezkonkurenčně největší počet komentářů k téhle povídce a JSark za komentář zdaleka nejdelší:-) A za budoucí komentáře vás všech předem děkuji!

Kapitola patnáctá: Rodina a příbuzní (1. část)

Nebylo to tak dlouho, kdy si Nathalie slíbila, že už nebude tolik pít. Ne že by snad s tímto předsevzetím měl cokoli společného Severus Snape a jeho všeříkající pohled, když u ní v pokoji onoho rána, na které se tak úporně snažila zapomenout, nalezl napůl prázdnou láhev Ogdenské starorežné a zcela prázdnou lahvičku od lektvaru na spaní. Snape s tím neměl do činění naprosto nic. Snažila se přece (a to především) pečovat o svoje zdraví. Nebo si to alespoň snažila namlouvat.

Portrét pro Bradavice - chronologie příběhu

14. června 2009 v 0:58 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Tohle bylo naprosto nezbytné, abych se do svého příběhu úplně nezamotala:-) Aktualizace budou probíhat průběžně. Odkaz na tuto stránku je zároveň uveden v rozcestníku povídky.

Portrét pro Bradavice (14.5.)

11. června 2009 v 11:59 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Dokáže Severus Snape věrohodně napodobit hadí jazyk? Potvrdí se Brumbálovy teorie a Nathaliina zjištění? A získá jistý Smrtijed příslib portrétu svojí čistokrevné rodinky? Závěrečná část čtrnáctky právě začíná...

Kapitola čtrnáctá: Čtyřlístek pro štěstí (5. část)

Onoho pozdního nedělního dopoledne bylo ve zmijozelské společenské místnosti mnohem rušněji, než když ji Nathalie před několika dny navštívila poprvé. Studenti posedávali v křeslech, četli Denního věštce, někteří se hrbili nad učebnicemi a pergameny u stolků a jiní setrvávali v družném hovoru.

Portrét pro Bradavice (14.4.)

6. června 2009 v 18:45 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Jak souvisí dávné skřetí povstání s obrazem zakladatelů? Jaké další teorie se zrodily v hlavě Albuse Brumbála? A jak to, že se Snape s Nathalií výjimečně na něčem shodli - tedy alespoň na pár vteřin? ;-) Je tu další část čtrnácté kapitoly...:-)

Kapitola čtrnáctá: Čtyřlístek pro štěstí (4. část)

"Můžete se jich přece zeptat," kývl Snape netrpělivě k obrazu zakladatelů, zatímco Brumbál i Nathalie mlčky pozorovali svoje vzájemné úsilí dobrat se nějakého závěru. "Pokud je Salazar Zmijozel teoreticky schopen objevit se na tomto plátně, mohli by se oni přesunout k němu a porozhlédnout se po místě, kde se jeho portrét nachází."

Portrét pro Bradavice (14.3.)

3. června 2009 v 20:50 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Rozhovor Brumbála, Snapea a Nathalie pokračuje, některé záhady se rozplétají, jiné otázky naopak vyvstávají, atmosféra houstne a vůbec, co vám tady budu povídat, začtěte se do pokračování, a když necháte komentář, budu jenom ráda:-)

Kapitola čtrnáctá: Čtyřlístek pro štěstí (3. část)

Nathalie koutkem oka zaznamenala, jak se ji Brumbál s náhlým pochopením snaží obejmout, ale ona si jeho účastného výrazu nevšímala a postavila se přímo před Snapea. Trhl sebou, ale z místa se nepohnul a ostražitě jí zíral do tváře. V té chvíli ho nenáviděla tak, jako dosud nikoho v životě.
"Profesorka Meunierová byla ta nejlepší čarodějka, jakou jsem kdy poznala!" křičela na něj a bylo jí jedno, že jemu na tom nejspíš vůbec nezáleží.
"Zřejmě ne," odtušil netečně, "když neměla ani tolik rozumu, aby se ztratila, hned jak se Pán zla objevil."