Květen 2009

Portrét pro Bradavice (14.2.)

31. května 2009 v 21:15 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Vzhledem k odhadům některých z vás už to možná nebude takové překvapení, ale i tak doufám, že vás tohle pokračování zaujme...;-)

Kapitola čtrnáctá: Čtyřlístek pro štěstí (2. část)

Během dalších dvou minut už Nathalie netrpělivě bušila na dveře Brumbálovy pracovny. Nečekala málem ani na vyzvání a prudce vpadla dovnitř.
"Já… s vámi musím… mluvit… okamžitě!" vyrážela prudce mezi jednotlivými nádechy a ignorovala Severuse Snapea, který se na ni díval, jako by silně pochyboval o její příčetnosti.

Portrét pro Bradavice (14.1.)

27. května 2009 v 11:22 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Začátek čtrnácté kapitoly aneb jak se stalo, že TO hlavní hrdinku konečně trklo a napadlo ji, kde by se tak přibližně mohl nacházet Zmijozelův portrét. Což si (přirozeně) nechám až do další části kapitoly, i když myslím, že klidně můžete začít spřádat různé teorie;-)

Kapitola čtrnáctá: Čtyřlístek pro štěstí (1. část)

"Má tohle vůbec smysl?"
Nebelvírská chytačka Leslie právě elegantně přistála na tribuně, seskočila z koštěte a přisedla si k Nathalii, Katii Bellové a Alici Spinnetové, jež onoho nedělního dopoledne společně sledovaly první prosincový trénink nebelvírského famfrpálového družstva.

Portrét pro Bradavice (13.5.)

23. května 2009 v 17:31 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Poslední část třinácté kapitoly aneb co Nathalie objevila ve zmijozelské společenské místnosti a jak se na to tvářil Severus Snape. A na konci kapitoly odkaz na nový obrázek v galerii. A jako vždy platí, že i jednoslovné komentáře jsou více než vítány :-))

Kapitola třináctá: Zmijozelův had (5. část)

Oproti Nathaliinu očekávání byla zmijozelská společenská místnost úplně prázdná. Po vlastních zkušenostech z Krásnohůlek i z ostatních společenských místností bradavického hradu příliš nechápala jak to, že jsou všichni zmijozelští studenti v jedenáct večer spořádaně ve svých ložnicích, ale ať už to Snape zařídil jakkoli, byla nanejvýš spokojená při představě, že bude mít právě zde klid na práci. Tedy alespoň relativní klid - Snape se usadil do jednoho z vyřezávaných křesel, natáhl se po Denním věštci, jenž se povaloval na stolku před ním, a jal se přes jeho stránky pozorovat její počínání. Jako kdyby se chtěl utvrdit v názoru na naprostou zbytečnost celé té její slavné restaurátorské práce.

Portrét pro Bradavice (13.4.)

19. května 2009 v 11:11 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Další část kapitoly, jež nás dovede ze Snapeova kabinetu až na samý práh zmijozelské společenské místnosti...

Kapitola třináctá: Zmijozelův had (4. část)

Potřeba zkoncentrovat se na správný postup míchání vyhnala Nathalii alespoň na chvíli z hlavy chmurné vzpomínky. Díky péči madame Pomfreyové ji konečně přestaly trápit puchýře způsobené odvarem z kýchavého bambusu, a tak si tu jednotvárnou činnost paradoxně dokonce užívala. Pomalu vsypala do kotle celou nádobku drcených dračích zubů a mlčky dál promíchávala lektvar; měnící se bílé a tmavě hnědé spirály působily na její mysl až hypnoticky.

Portrét pro Bradavice (13.3.)

15. května 2009 v 21:50 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Co sdělil horoskop Celebrusovi Richeovi? Proč si měla Nathalie dávat pozor na muže v černém? A proč se někdy člověk cítí tak špatně, že už to ani Severus Snape nemůže zhoršit? Další část třinácté kapitoly je tady s přáním pěkného víkendu pro vás všechny :-)

Kapitola třináctá: Zmijozelův had (3. část)

"Jistěže," trhl Riche neochotně rameny a Nathalie zaznamenala, jak se důležitým výrazem svého obličeje neúspěšně snaží zakrýt příznaky studu. "Sibyla Trelawneyová mi v posledních několika týdnech zpracovává podrobné horoskopy na každý den. Vlastně teď právě mířím k ní. Učí mě číst z čajových lístků a..."

Portrét pro Bradavice (13.2.)

12. května 2009 v 11:24 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Jaké další věštby vypadnou z profesorky Trelawneyové? Kdo by tak mohl být tajemný muž v černém? A co na to sir Cadogan? Čtěte v další části povídky Portrét pro Bradavice ;-) A dnešní věnování? Všem čtenářům, kteří se v uplynulých týdnech odhodlali vyjít z anonymity - věřte, že jste mě opravdu moc potěšili :-)

Kapitola třináctá: Zmijozelův had (2. část)

"Tady je váš čaj, drahoušku," podávala Sibyla Trelawneyová Nathalii šálek s čajem a s vybranou grácií se usadila do křesla naproti ní. "A až dopijete, můžeme se podívat na vaši budoucnost, co říkáte?"
"To snad raději ani ne," podotkla Nathalie ostražitě.

Portrét pro Bradavice (13.1.)

8. května 2009 v 19:32 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Před necelou hodinou jsem se vrátila příjemně naladěná z návštěvy zámku Dobříš (doporučuji - vážně nádherný Francouzský park tam mají a takhle na jaře, když kvetou šeříky, no jedna báseň...), nu a zase jsem skončila u počítače :-) Tak tedy kapitola třináctá a první část, již věnuji ClaireM, která (pokud si dobře vzpomínám) na tohle setkání už dlouho čeká...;-)

Kapitola třináctá: Zmijozelův had (1. část)

Nathalie udýchaně zdolala další dlouhé schodiště a na chvíli se opřela o zeď, aby se trochu vzpamatovala. V severní části bradavického hradu byla poprvé a vzhledem ke značné odlehlosti těchto prostor upřímně doufala, že i naposled.

Portrét pro Bradavice - galerie

4. května 2009 v 22:08 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Na této stránce budu zveřejňovat obrázky související s povídkou Portrét pro Bradavice. Odkaz na ni naleznete v rozcestníku povídky.


Portrét pro Bradavice (12.4.)

3. května 2009 v 15:17 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Tak tedy závěr dvanácté kapitoly a několik dalších postřehů vzešlých z rozhovoru Nathalie s Brumbálem. Moje představa o podobě obrazu zakladatelů v průběhu psaní nabrala konkrétní obrysy, tak se v brzké době můžete těšit na názorný náčrt tohoto velkolepého díla :-))

Kapitola dvanáctá: Obraz zakladatelů (4. část)

"Právě toho jsem se obával," pronesl po chvíli ticha Brumbál, nespouštěje zrak z posmutněle přikyvujících zakladatelů, "ačkoli by mne nikdy nenapadlo, že právě tento obraz… O to je to ovšem horší…"