Duben 2009

Portrét pro Bradavice (12.3.)

29. dubna 2009 v 17:55 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Také jste tak rádi, že se blíží ty dva třídenní víkendy? Já se těším, jak malá :-) Třeba se mi i podaří trochu víc se rozepsat... Přidávám další část a samozřejmě budu (jako vždy) ráda za vaše nahlédnutí a případné komentáře (byť by byly sebekratší - prostě jen tak pro dobrý pocit, že ten můj už skororomán někdo čtete ;-))

Kapitola dvanáctá: Obraz zakladatelů (3. část)

"Pan Black má pravdu, řediteli," otočila se Nathalie k Brumbálovi poté, co si už poněkolikáté od svého příjezdu do Bradavic prohlédla obraz zakladatelů.

Portrét pro Bradavice (12.2.)

26. dubna 2009 v 19:28 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Nuže, hlavní "hrdinka" už se nám v Bradavicích docela zabydlela, takže je načase opět se pozvolna pustit do hlavní zápletky příběhu... Přeji vám pěkný nedělní večer! :-)

Kapitola dvanáctá: Obraz zakladatelů (2. část)

"Zastavte se u mě kolem třetí," oslovil Brumbál Nathalii, když vcházela do Velké síně na pozdní oběd. "Dnes odpoledne nemusím výjimečně nic řešit a byl bych rád, kdybyste dokončila tu prohlídku ředitelských portrétů v mojí pracovně," dodal polohlasem.
Koutkem oka spatřila výhrůžný pohled, který na ni od stolu vrhl Snape; pochopila ho vcelku jednoznačně - stěžovat si při této příležitosti bradavickému řediteli na cokoli týkající se jejich spolupráce by zjevně nebylo dvakrát moudré.

Portrét pro Bradavice (12.1.)

23. dubna 2009 v 11:17 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Dvanáctka začíná, aneb kterak dovedla spolupráce na jednom lektvaru hrdinku až na ošetřovnu :-) První část věnuji Polgaře, jež si přála nějaké další vysvětlivky pod čarou. Nu, je sice krátká, ale je tam ;-)

Kapitola dvanáctá: Obraz zakladatelů (1. část)

"Proč jste s tím u Merlina nepřišla dřív, děvče nešťastné..."
"Já... nečekala jsem, že se to bude takhle špatně hojit -"
"Ukažte, ještě tu nohu."
Nathalie si s povzdechem stáhla džínsy a natočila k madame Pomfreyové již téměř zaléčenou ránu na levém stehnu.

Portrét pro Bradavice (11.5.)

20. dubna 2009 v 13:02 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Závěr jedenáctky, aneb jak proběhla spolupráce třeskuté trojky Snape - Tonksová - Belartová. Ničeho se neděste, zatím jenom krouhají přísady a nezávazně společensky konverzují. Nějakou tu případnou katastrofu si nechám, až Severus zatopí pod kotlem ;-)

Kapitola jedenáctá: Profesor lektvarů (5. část)

"Mám za trest pokrájet tyhle prutnáky," ukázala Tonksová na hromadu tenkých, asi půl stopy dlouhých fialových hádků, které, soudě podle zápachu, Snape nedávno vytáhl z jedné ze svých nechutných nádob. "A vy mi prý máte pomoct," zadívala se na Nathalii s nadějí.
Skvěle, takže já dělám dobrovolně to, co jiní mají za trest.

Portrét pro Bradavice (11.4.)

17. dubna 2009 v 11:21 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Zdá se, že slunečné počasí nahradil déšť, takže jestli vás zahnal zpět k počítači, doufám, že vás potěším pokračováním povídky. Děkuju moc za všechny komentáře k předchozí kapitole :-)

Kapitola jedenáctá: Profesor lektvarů (4. část)

O hodinu později seděla Nathalie za učitelským stolem ve Velké síni, rýpala se v talíři s obědem a zachmuřeně dumala nad tím, k čemu se právě zavázala. Jako by jí nestačila její vlastní práce - teď ještě bude muset po večerech krouhat přísady do lektvaru ve Snapeově sklepení a poslouchat při tom ty jeho jízlivosti. Což bude po včerejších událostech nepochybně docela výživná zkušenost.

Portrét pro Bradavice (11.3.)

13. dubna 2009 v 20:06 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
A jedna kapitolka k Velikonocům, ať máte při konci prázdnin co číst :-) A když věnujete pár sekund nějakému tomu komentu, budu moc ráda ;-)

Kapitola jedenáctá: Profesor lektvarů (3. část)

"To je ovšem vynikající nápad, Severusi," nadchl se Brumbál okamžitě, "ostatně mě samotného nadmíru zajímá, jestli to vůbec bude možné. Vždyť se přece doopravdy nemůže stát členkou žádné koleje, když už je dostudovaná čarodějka, že?"
Snape nezřetelně zamručel cosi, v čem Nathalie rozeznala pouze slova "dostudovaná?" a "pochybuji" a lesknoucím se zrakem pozoroval, jak se Brumbál zvedl ze židle a přistoupil k jedné z polic, na níž trůnil starý, dosti odraně vyhlížející klobouk.

Portrét pro Bradavice (11.2.)

10. dubna 2009 v 11:25 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Přeju Vám všem krásné velikonoční svátky a přidávám další kapitolu. Sice už asi potřetí, neboť blog. cz se zřejmě opět snaží o nějaké změny (doufám, že alespoň trochu zmírní ty následky včerejší ne právě povedené přestavby), ale snad to vyjde :-))

Kapitola jedenáctá: Profesor lektvarů (2. část)

Výjev, který se Nathaliiným očím onoho dopoledne v Brumbálově pracovně naskytl, jí příliš povzbuzení nepřinesl. Ředitel seděl za svým stolem s ustaraným výrazem v obličeji, zatímco profesor lektvarů stál na druhé straně místnosti ve ztuhlém postoji se založenýma rukama a tvářil se, jako by mu Brumbál právě oznámil, že z důvodu nedostatku volných prostor na hradě bude muset napříště sdílet svůj byt se školníkem Filchem, jeho pelichající kočkou a Celebrusem Richem dohromady.

Zvídavý řetězák

8. dubna 2009 v 22:26 | evi |  Blogoviny
Tenhle řetězák jsem našla na stránkách Sevik99 a odhodlala jsem se rozšířit o něj svoji nepatrnou řetězákovou sbírku. Dumám tady nad dalším vývojem děje v povídce, tak jsem se při jeho vyplňování alespoň trochu odreagovala...

Portrét pro Bradavice (11.1.)

6. dubna 2009 v 20:56 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
A jedeme dál...

Kapitola jedenáctá: Profesor lektvarů (1. část)

Nathalie se náhle probudila. Někdo s ní nevybíravě třásl, až jí hlava poskakovala na polštáři ze strany na stranu, a cosi říkal. Mozek měla jako v mlze a jednotlivá slova proplouvala jejíma ušima, aniž by dávala jakýkoli smysl.

Portrét pro Bradavice (10.5.)

3. dubna 2009 v 15:14 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
A je tu závěrečná část desáté kapitoly - desítka je takové pěkně kulaté číslo, tak bych ráda poděkovala všem čtenářům (a hlavně komentujícím čtenářům), bez jejichž příspěvků bych to pravděpodobně vzdala někde u třetí kapitoly :-) Jsou to (podle data prvního komentu): Evča (Hope), Leandre, Polgara, ClaireM, Santana, Orion, Snowy, Hanďa, Pavelondra, Jitka, Kris a JSark. Moc vám všem děkuju a doufám, že si třeba přečtete i dalších deset kapitol ;-))

Kapitola desátá: Tajemství dvojčat Weasleyových (5. část)

Vtom se za ní ozvaly spěšné kroky a za ohybem zdi se vynořil nejdřív Fred a pak i George, celí zmrzlí, udýchaní, špinaví a šťastní.