Březen 2009

Portrét pro Bradavice (10.4.)

30. března 2009 v 11:55 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Některé situace prostě nemají normální řešení. A pak už může být jenom hůř...

Kapitola desátá: Tajemství dvojčat Weasleyových (4. část)

"Barvy nejsou zdaleka tak živé a mnohé portrétované postavy si dokonce stěžují, že je omezují v pohybu," pokračovala Nathalie statečně. "A tak mě napadlo, jestli nevíte, jak na to?"
To tedy bylo hodně chabé, to musela uznat, a Snape jí to taky dal okamžitě najevo.

Portrét pro Bradavice (10.3.)

28. března 2009 v 13:08 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Ani v noci není na bradavických chodbách klid a kromě hlavní hrdinky se tam potuluje skutečně kdekdo... Přeju vám všem pěkný, snad už jarní víkend ;-)

Kapitola desátá: Tajemství dvojčat Weasleyových (3. část)

Vzápětí kdosi vpadl do chodby a začal dusat Nathaliiným směrem. Stále ještě nepřítomně, s pohledem upřeným na obraz s drakem chrlícím oheň, se zaposlouchala do přibližujících se kročejů a podvědomě rozeznala dva páry nohou, kterak se snaží rychle, ale přitom velmi tiše našlapovat.

Portrét pro Bradavice (10.2.)

24. března 2009 v 16:23 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Chápete dneska někdo to počasí? Ještě dopoledne jsem koukala z okna na husté sněžení a teď pro ostré slunko málem nevidím na monitor...
Aktualizace v 16:46 - a už zase hustě sněží :-)

Kapitola desátá: Tajemství dvojčat Weasleyových (2. část)

Nathalie příliš dlouho neotálela; seběhla schody vedoucí z profesorské tribuny rychlostí blesku, rozradostněně se řítila k nebelvírské šatně a se slovy chvály a gratulací vpadla dovnitř. Namísto oslavujících hráčů však ke svému údivu spatřila pouze nespokojené obličeje. Oliver Wood stál s křečovitě zaťatými pěstmi naproti dvojčatům Weasleyovým a cosi na ně vztekle pokřikoval; Fred s Georgem mu naslouchali s lehce zrudlými tvářemi a pevně stisknutými rty.

Portrét pro Bradavice (10.1.)

21. března 2009 v 13:07 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Desátá kapitola - tomu se ani nechce věřit... Příběh se přehoupl do listopadu a začíná famfrpálová sezóna (tímto bych ráda poděkovala Pavluondrovi on-ví-za-jakou pomoc :-))

Kapitola desátá: Tajemství dvojčat Weasleyových (1. část)

"Nathalie! Tady!" zaslechla odkudsi shůry hlas Pomony Prýtové a vzápětí mrzimorskou kolejní ředitelku spatřila, jak na ni mává z ochozu již takřka z poloviny zaplněné profesorské tribuny.

Portrét pro Bradavice (9.6.)

17. března 2009 v 17:05 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Závěrečná část deváté kapitoly povídky, jakož i závěr předvečera Všech svatých. Přeji příjemné čtení!

Kapitola devátá: Předvečer Všech svatých (6. část)

"Ostatně, když už jsme u toho," snažil se Brumbál změnit téma hovoru a ztišil přitom hlas, "vlastně jsem se vás nikdy nezeptal, jestli je schopnost předpovídat budoucnost dědičná i ve vaší rodině."
Překvapeně se na něj podívala.

Maxiřetězák od Hope

14. března 2009 v 19:46 | evi |  Blogoviny
Tak se opět řetězím, tentokrát od Evči, která převzala tyhle řetězáky od Lirael. Bylo toho hodně a bylo to hodně náročné. No, ale aspoň se člověk nad sebou čas od času zamyslí :-)

Portrét pro Bradavice (9.5.)

13. března 2009 v 10:53 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Předvečer Všech svatých pokračuje a Nathalie se seznámí s osobou, s níž by toho teoreticky měla mít hodně společného. Jinak se předem omlouvám za jeden laciný žertík (počítám, že zasvěcení přívrženci jisté knihy a filmu pochopí), ale prostě jsem nemohla jinak... ;-)

Kapitola devátá: Předvečer Všech svatých (5. část)

Naštěstí bylo brzy oznámeno, že průvod masek je již připraven, a všichni se s nadšeným očekáváním opět vydali k hlavnímu schodišti.

Portrét pro Bradavice (9.4.)

10. března 2009 v 11:48 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Blíží se předvečer Všech svatých, hlavní hrdinka povídky má narozeniny a nijak dvakrát si to zatím neužívá...

Kapitola devátá: Předvečer Všech svatých (4. část)

"Merde!" zařvala Nathalie sprostě, když se v koupelně ne dost opatrně zbavovala svého hábitu. Měla jediné štěstí, že na sebe hned po ránu (tak jako každý den od té doby, co přijela do Bradavic) navlékla několik vrstev oblečení, které do značné míry ztlumilo její tvrdý dopad na zem, takže to odnesla jen naraženými koleny, kyčlí a zápěstím a zhmožděným, málem vykloubeným ramenem. Zlomeného tedy sice neměla nic, ale střepy z rozbité lahvičky od Vyjevovacího lektvaru zabodnuté v její noze vykonaly svoje.

Portrét pro Bradavice (9.3.)

7. března 2009 v 13:09 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Další část povídky aneb člověk se může snažit, jak chce, leč někdy se nepříjemnostem prostě nevyhne. A nepříjemným lidem už vůbec ne...

Kapitola devátá: Předvečer Všech svatých (3. část)

"Tak tedy dobře," ovládl Riche svoji nejistotu, "než se dočkáme příchodu profesora Snapea, pokud se ho vůbec kdy dočkáme," mlel zmateně a několik studentů se po sobě významně podívalo, "tak bychom snad mohli pokračovat. Takže je tu nějaký další dobrovolník?"

Portrét pro Bradavice (9.2.)

5. března 2009 v 12:19 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Další část povídky aneb Celebrus Riche opět zasahuje...
Dnešní kapitolu věnuji Polgaře (všechno nejlepší! ;-))

Kapitola devátá: Předvečer Všech svatých (2. část)

Z učebny dějin čar a kouzel se Nathalie přesunula do Velké síně a zahájila prověřování tamních obrazů. Hned u druhého plátna to však vzdala, neboť skončilo vyučování a do síně se začali trousit ti studenti, kteří z nějakého důvodu raději psali úkoly zde, než v příliš hlučných společenských místnostech anebo naopak příliš tiché knihovně pod dohledem nerudného obličeje madame Pinceové.

Portrét pro Bradavice (9.1.)

2. března 2009 v 17:47 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
S novou kapitolou do nového týdne...

Kapitola devátá: Předvečer Všech svatých (1. část)

Profesor Binns byl zvláštní učitel. Tak především byl mrtvý, a tudíž by, technicky vzato, vůbec neměl učit - koneckonců i v kouzelnickém světě obecně platilo, že povinnosti vyplývající z právních vztahů zanikají nejpozději smrtí toho, kdo se k nim zavázal. Ovšem profesor Binns zjevně považoval svůj závazek vyučovat v bradavické škole dějiny čar a kouzel za nadále platný, byť byl zejména ze strany studentů podezříván, že tak nečiní ani tak z loajality a lásky ke škole, jako spíš proto, že si svojí vlastní smrti dosud neráčil všimnout. Vyprávělo se, že jednoho dne před mnoha lety usnul ve sborovně v křesle u krbu, a když následně vyrazil na svoji další hodinu, ani nezaznamenal, že mezitím ve spánku zemřel a je již pouze duchem, jenž právě opustil své tělo.

Harry Potter FF: Portrét pro Bradavice - rozcestník povídky

1. března 2009 v 13:31 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Z povídky se pomalu stává román, pročež pro větší přehlednost vkládám tento rozcestník :-) Aktualizace 6. listopadu 2011 - povídka je DOKONČENÁ :-)

Disclaimer: Všechny originální postavy a zápletky jsou dílem a majetkem J. K. Rowlingové. Tato povídka je určena fanouškům knih o Harrym Potterovi, není psána za účelem zisku a není jejím účelem jakkoli poškozovat autorská práva. J. K. Rowlingová podle svých prohlášení toleruje nevýdělečné psaní fanfiction povídek vycházejících z jejího díla, autorka blogu tudíž nicméně neručí za jakékoli užívání této povídky či jejích částí pro komerční účely ze strany jiných osob - toto platí zejména a contrario k bodu 3.10 a 3.11 Všeobecných obchodních podmínek Blog.cz platných od 1.2.2013.