Únor 2009

Portrét pro Bradavice (8.5.)

28. února 2009 v 11:50 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
V posledních dvou dnech jsem moc nestíhala, ale teď jsem tady s poslední částí osmé kapitoly. A devátá už se rovněž pomalu chystá. Přeji vám příjemné čtení a hlavně pěkný víkend!

Kapitola osmá: V Prasinkách (5. část)

Bratři Weasleyovi na sebe nenápadně mrkli.
"Vůbec netušíme, o čem to mluvíš," snažil se George statečně mlžit.
"Krucinál, Georgi, neštvi mě," zavrčela Nathalie podrážděně, "ten otvor asi nevede do přístěnku pro košťata, ne?"

Portrét pro Bradavice (8.4.)

23. února 2009 v 20:54 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Nečekaná setkání v Prasinkách neberou konce, aneb další část harrypotterovské povídky...

Kapitola osmá: V Prasinkách (4. část)

Po chvíli se Nathalie U Prasečí hlavy kupodivu začala cítit docela příjemně - v žaludku ji hřálo svařené víno, nepříliš těsnícím oknem k ní pronikalo alespoň tolik čerstvého vzduchu, aby nevnímala zápach kouře a kozího chlívku, jehož polohu tušila kdesi za domem, a pomalu ji doháněl spánek, z něhož ji předešlé noci probudila noční můra, a ona měla co dělat, aby udržela klížící se víčka a neusnula přímo na zaprášeném stole.

Portrét pro Bradavice (8.3.)

20. února 2009 v 14:36 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
V Prasinkách lze narazit opravdu na kdekoho. Koneckonců Rosmertin lokál není zdaleka zdejší jediný, a když se člověk potřebuje napít, skousne i daleko neútulnější prostředí :-)

Kapitola osmá: V Prasinkách (3. část)

"Během výkonu svojí funkce jsem našemu Čarodějnému výzkumnému institutu zadal zpracovat hned několik studií na toto téma," spustil Riche a Nathalie si vroucně přála, aby místo, kde profesor sedí, nějakou šťastnou náhodou zasáhl meteorit dřív, než bude moci pokračovat. "A budete se možná divit," nevyslyšela nebesa její přání, "leč bylo nezpochybnitelně prokázáno, že více než devadesát procent kouzelníků není schopno úspěšně provést kletbu Avada kedavra nejméně deset minut poté, co byli někým políbeni."

Portrét pro Bradavice (8.2.)

17. února 2009 v 21:57 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Další část povídky aneb profesor Riche opět v akci :-) A na konci překvapivé objevení se další známé postavy z příběhů Harryho Pottera...

Kapitola osmá: V Prasinkách (2. část)

Nathalie z dálky zaslechla odbíjet šestou a vydala se do Velké síně na časnou snídani. Nepřekvapilo ji, když u kolejních stolů nespatřila ani živáčka, a na okamžik se ptala sama sebe, jestli takhle brzo ráno dostane vůbec něco k jídlu; rychlý pohled k učitelskému stolu na snídající McGonagallovou a Prýtovou ji však uklidnil a přidala se k nim.

Řetězák (3 x 8 otázek)

15. února 2009 v 17:00 | evi |  Blogoviny
Tenhle řetězák jsem našla u ClaireM, tak jsem se rovněž zapojila.

Portrét pro Bradavice (8.1.)

14. února 2009 v 21:52 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Tak jsem zpátky z mého odpočinkového týdne a se mnou i začátek další kapitoly téhle mojí potterovské povídky bez Pottera. Všem zamilovaným přeji fajn oslavku Valentýna (pokud tedy tento svátek slavíte...) a těm ostatním mohu předem s klidem prozradit, že tohle pokračování není valentýnské v žádném případě ;-)

Kapitola osmá: V Prasinkách (1. část)

Nathalie se s náhlým trhnutím probudila. Prudce se posadila na posteli a očima rozšířenýma hrůzou zírala před sebe, matně vnímajíc rozmazané stíny na protější zdi. Chlad, jenž v pokoji vládl, jí pronikl na kůži skrz látku flanelového pyžama, které ji ve studeném prostředí bradavického hradu obvykle spolehlivě zahřálo, teď však bylo skrznaskrz promáčené potem. Nathalie si zimomřivě přitáhla peřinu až k bradě a celá se do ní zabalila.

Portrét pro Bradavice (7.5.)

6. února 2009 v 19:14 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Poslední část sedmé kapitoly je tu. Osmou kapitolu povídky mám ve velmi hrubých obrysech napsanou, ale nevím, kdy ji sem začnu vkládat, protože zítra odjíždím na pár dní do míst, kde zřejmě nebudu mít přístup k internetu, i když tedy nevím, jak to vydržím. Nakonec beztak skončím v nějaké internetové kavárně. I když kdo ví, možná si od toho světa Harryho Pottera ráda na chvíli odpočinu...:-)

Kapitola sedmá: Bradavické tajnosti (5. část)

Rozhořčení ze setkání s Luciusem Malfoyem Nathalii neopustilo, ani když sestupovala z Brumbálovy pracovny zpět na chodbu. Tiše si brblala ty nejšťavnatější výrazy odposlouchané od Protivy a měla co dělat, aby vzteky nenakopla chrlič strážící vstup na točité schodiště.

Portrét pro Bradavice (7.4.)

4. února 2009 v 16:20 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Jak to tak asi může dopadnout, když je hlavní postava představena Luciusovi Malfoyovi? Jinými slovy, narušuji toto ospalé odpoledne a vkládám další část téhle svojí povídky ze světa Harryho Pottera :-)

Kapitola sedmá: Bradavické tajnosti (4. část)

V příští chvíli se ve dveřích Brumbálovy pracovny objevil Lucius Malfoy a, aniž by čekal na vyzvání, vstoupil dovnitř.

Portrét pro Bradavice (7.3.)

2. února 2009 v 11:14 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Tak jsem se tu v pátek radovala z nadcházejícího víkendu a ono už je zase pondělí. Tady u nás nasněžilo, ale sníh zase hned roztál, ani jsem si ho nestihla užít. Alespoň jsem včera stihla něco málo napsat, takže tady máte do začátku nového týdne třetí část sedmé kapitoly mojí povídky. Na konci opět s drobnou poznámkou. Tak si říkám, jestli ten Harry Potter svět už nějak moc neanalyzuji:-)

Kapitola sedmá: Bradavické tajnosti (3. část)

Nathalie se konečně vzchopila a přesunula se ke skupince maleb napravo od okna. Rozložila na parapet svůj pergamen, mávla hůlkou nad lahvičkou s lektvarem a začala zapisovat první z ředitelských portrétů, které z jejich poklidného podřimování neprobudily kupodivu ani záblesky umělecké magie, jež se objevily nad plátnem po použití Vyjevovacího lektvaru, ani její nahlas pronášená kouzla.