Leden 2009

Portrét pro Bradavice (7.2.)

30. ledna 2009 v 23:12 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Nevím, jak pro vás, ale pro mě je páteční večer mojí snad nejoblíbenější částí týdne. Přede mnou dva dny volna - začátek nového týdne v nedohlednu, prostě paráda. A navíc mám trochu víc času na psaní téhle povídky - a tak jsem tu s další částí sedmé kapitoly. Ať se vám líbí...

Kapitola sedmá: Bradavické tajnosti (2. část)

Nathalie konečně začínala chápat, proč se ředitel tehdy před třemi týdny zmiňoval o obrazu ve svojí ložnici tak vyhýbavě; když ho nyní viděla stát napůl zhrouceného nad deskou stolu, zaplavila ji vlna bezmocného soucitu.

Portrét pro Bradavice (7.1.)

28. ledna 2009 v 12:24 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Poslední týden si nějak nemůžu najít čas na psaní. A když už kus povídky napíšu, tak ho při tom věčném přetahování na flashdisku z počítače na počítač zase dokážu "chytře" přemazat. Pak zjistím, že mám tu flashku zavirovanou, a už to jede :-) No nic. Kapitolu mám alespoň zhruba napsanou, teď ještě musím na jednotlivých částech trochu zapracovat. A tady je první z nich...

Kapitola sedmá: Bradavické tajnosti (1. část)

Během svých toulek Bradavicemi poznala Nathalie zdejší hrad alespoň natolik důkladně, že si mohla dovolit zamířit z Velké síně k Brumbálově pracovně bez nutnosti tomu věnovat veškerou svoji pozornost.

Portrét pro Bradavice (6.5.)

23. ledna 2009 v 12:51 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Poslední část šesté kapitoly posune děj povídky dopředu v čase, i když ne nějak zvlášť dramaticky. Já osobně už se posunuju v čase do dnešního odpoledne - díkybohu je páteeek! :-))

Kapitola šestá: Vyjevovací lektvar (5. část)

Po těch několika prvních dramatických dnech se Nathaliin život v Bradavicích postupně uklidnil a brzy již plně chápala, proč dvojčata Weasleyova stále touží po nějakém zpestření. Obyvatelům hradu ubíhaly dny jeden jako druhý - snídaně, vyučování nebo práce, oběd, vyučování a domácí úkoly nebo práce, večeře a spánek. A nazítří nanovo.

Řetězák (100 otázek)

21. ledna 2009 v 15:23 | evi |  Blogoviny
Tenhle řetězák jsem nejdřív viděla u Evči a pak takřka totožný i u ClaireM. Tak se také přidávám do řetězákového klubu:-)

Portrét pro Bradavice (6.4.)

20. ledna 2009 v 14:00 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Dneska mám nějak melancholickou náladu - venku je zataženo a prší, sníh nahradila parádní ledovka (brusle s sebou:-), pokouší se o mě nějaká choroba (a celkem se jí daří, ale já to pořád ještě nevzdávám;-) a já právě doladila tohle pokračování mojí povídky. Tak ať se vám líbí...

Kapitola šestá: Vyjevovací lektvar (4. část)

Nathalie se pobaveně zasmála.
"Proč je ta chodba zakázaná? Řekla bych, že právě proto, aby tam nechodili žádní studenti, ne?" uchechtla se potutelně.
Dvojčata okamžitě začala předstírat otrávené výrazy.

Portrét pro Bradavice (6.3.)

18. ledna 2009 v 2:10 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Trocha čtení na víkend - tentokrát i s malou novinářskou vsuvkou:-)

Kapitola šestá: Vyjevovací lektvar (3. část)

Na oběd do Velké síně dorazila Nathalie až kolem druhé hodiny. Většina studentů už v té době měla odpolední vyučování, a tak bylo u kolejních stolů celkem pusto a u učitelského stolu se pozdravila pouze se zahloubanou madame Pomfreyovou popíjející čaj a s profesorkou Sinistrou, která dojídala brusinkový koláč a s hlavou zabořenou do mapky hvězdné oblohy se připravovala na večerní hodinu astronomie.

Portrét pro Bradavice (6.2.)

16. ledna 2009 v 0:33 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
A jedno časně páteční pokračování povídky ze světa Harryho Pottera s přáním pěkného víkendu...

Kapitola šestá: Vyjevovací lektvar (2. část)

Neslyšně za sebou zavřela dveře Snapeova kabinetu a vydechla úlevou. Tak tohle bychom měli, pomyslela si, nakonec to nebylo zas tak -
FÍÍÍ!
Její bedýnka s přísadami od Snapea se ocitla ve vzduchu dřív, než si stačila uvědomit, co se děje. Vzápětí ztuhla a krve by se v ní nedořezal. Tohle prostě nebylo možné! Ne podruhé za tak krátkou dobu!

Portrét pro Bradavice (6.1.)

13. ledna 2009 v 1:51 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
A další kapitola povídky je tady...

Kapitola šestá: Vyjevovací lektvar (1. část)

Ráno příštího dne postávala Nathalie před učebnou lektvarů již od tři čtvrti na deset. Dvojčata jí předchozího večera podrobně popsala, jak se do hradního sklepení dostane, přesto ale raději vyrazila z Velké síně o něco dřív, aby se pokud možno vyhnula dalším možným nepříjemnostem s bradavickým profesorem lektvarů, jehož zlostnou povahu znala díky svým obrazovideckým kresbám lépe, než kdokoli jiný, a jejich dvě předchozí setkání ji v jejím názoru na něj jenom utvrdila.

Z deníku Minervy McGonagallové

10. ledna 2009 v 19:53 | evi |  Svět HP očima...
Pátá kapitola Portrétu pro Bradavice byla napsána a vložena, pokračování mám sice rozmyšlené, ale zrovna procházím nějakou "tvůrčí" krizí, tak netuším, kdy se donutím něco hodit na papír...
Tak vkládám alespoň tohle - nápad popsat jeden den z fiktivního deníku prof. McGonagallové (i když pochybuji, že by si nějaký vedla, a když už, tak asi ne takhle:-) vznikl, když jsem znovu pročítala 1. díl HP kvůli informacím o složení famfrpálového týmu Nebelvíru. Berte to s rezervou, je to jen takový pokus...

Z deníku Minervy Mc Gonagallové
Čtvrtek, 12. září 1991
Po dlouhé době nádherný den - dnes jsem už od rána cítila napětí v kostech, ale takové příjemné - jako když se má stát něco neočekávaného, tím myslím v tom dobrém slova smyslu.

Portrét pro Bradavice (5.5.)

8. ledna 2009 v 14:13 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Závěrečná část páté kapitoly povídky a několik dalších setkání...

Kapitola pátá: Nová setkání (5. část)

Tentokrát dorazila Nathalie do Velké síně mezi prvními. Hagrid už seděl na svojí rozměrné židli a rozmlouval s Brumbálem, jenž se opíral o stůl naproti němu a popíjel víno ze zlatého poháru. Pozdravil se s Nathalií a prohodili pár zdvořilých vět, načež jí představil svoji zástupkyni a ředitelku nebelvírské koleje profesorku McGonagallovou - přísnou čarodějku v zeleném hábitu, která si Nathalii pozorně změřila chytrýma očima skrývajícíma se za drobnými brýlemi.

Portrét pro Bradavice (5.4.)

6. ledna 2009 v 1:47 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Nedalo mi to, abych v této části povídky trochu nerozvedla jednu historku, jíž ohledně dvojčat letmo zmiňuje Molly Weasleyová v 1. dílu Harryho Pottera. Fred a George se sice brání, že nikdy nic takového do povětří nevyhodili, ale bůhví, co jiného s tím dělali, že...:-)

Kapitola pátá: Nová setkání (4. část)

Zrzavá dvojčata se zarazila uprostřed Hagridovy chaty a ohromeně se rozhlížela po zuhelnatělých stěnách a nábytku.
"To jste vy!" všiml si Nathalie jeden z nich, zatímco druhý se okamžitě vydal k bedně s ohněštěry a bez sebemenšího zaváhání se snažil vyndat jednoho ven.

Portrét pro Bradavice (5.3.)

3. ledna 2009 v 12:33 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Mám tu vcelku dlouhé pokračování páté kapitoly povídky pro všechny, kteří před pobíháním venku v mrazu dávají přednost vysedávání u počítače (což je, jak sami vidíte, i můj případ:-)). Tentokrát bude trochu delší i vysvětlivka na konci...

Kapitola pátá: Nová setkání (3. část)

Nathalie rázným krokem dusala po cestičce vedoucí kolem vnější hradní zdi a kolečka v její hlavě se otáčela závratnou rychlostí. Především se k ní opět vracel onen vztek ze včerejší noci a dnešního rána a ona nanovo zasypávala svět tichým proudem francouzských jadrných výrazů.

Portrét pro Bradavice (5.2.)

1. ledna 2009 v 1:00 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Všem, kteří ještě nespíte, i těm, kteří najdete toto pokračování povídky až ráno, chci popřát všechno nejlepší do roku 2009, dáváte-li si novoroční předsevzetí, tak ať vám co nejlépe vyjdou, a máte-li nějaká přání, tak ať se v tomto roce všechna splní!

Kapitola pátá: Nová setkání (2. část)

"Znáte mého otce?" zeptala se Nathalie překvapeně.
Celebrus Riche se zvonivě rozesmál.
"Jestli ho znám? Jistěže Daniela znám! Copak on vám nikdy nevyprávěl o našich rybářských výpravách?"