Prosinec 2008

Portrét pro Bradavice (5.1.)

30. prosince 2008 v 1:17 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Tak, konečně je tu pátá kapitola mojí potterovské fanfiction povídky, opět jsem musela "vyrobit" novou postavu - viz poznámka na konci textu - a nebude to s ní žádný med:-)

Kapitola pátá: Nová setkání (1. část)

Nathalie nevěřila na zázraky, ale když po rozhovoru s Brumbálem vstupovala zpět do svého pokoje, mimoděk si přála, aby se nějaký stal a ona uviděla svůj kufr vybalený a všechny věci úhledně uložené na těch správných místech.

Portrét pro Bradavice (4.4.)

27. prosince 2008 v 0:24 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
S koncem vánoc přicházím se závěrečnou částí čtvrté kapitoly. Doufám, že se bude líbit...

Kapitola čtvrtá: Neobvyklý úkol (4. část)

Nathalie vstala a začala zaujatě přecházet kolem stěn s obrazy. Náhle se ozvalo jemné zaťukání na okno, Brumbál ho ze svého místa u stolu otevřel nepatrným pohybem hůlky a natáhl ruku k nádhernému ptákovi, jenž vletěl dovnitř a přistál mu na předloktí. Nathalie zůstala stát jako přimražená a s údivem si prohlížela tuto hříčku přírody - takhle zblízka ještě nikdy fénixe neviděla.

Portrét pro Bradavice (4.3.)

24. prosince 2008 v 11:58 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Dnes bych ráda poděkovala všem, kteří chodíte na tuto stránku a prokousáváte se tady tím mým "veledílem" (a hlavně pak těm, kteří ho komentují :-). Přeji Vám krásné vánoce, ať najdete pod stromkem vše, po čem toužíte, a teď nemyslím jen hmotné dary (i když ty jsou taky fajn, tedy většinou ;-), ale i štěstí, zdraví, lásku a pořádnou chuť do života! A Evče ještě zvlášť přeji vše nejlepší k svátku.

Kapitola čtvrtá: Neobvyklý úkol (3. část)

"A tím se dostáváme k vaší práci," promluvil Brumbál, usadil se za svým pracovním stolem a jí pokynul k protějšímu křeslu.

Portrét pro Bradavice (4.2.)

23. prosince 2008 v 0:44 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Tentokrát patří moje poděkování HP povídkářce ClaireM, a to za dnešní (vlastně už včerejší) spřátelení. Její povídku Harry Potter a moc magických medailonů, jakož i další dílka najdete na http://clairem.blog.cz/

A nyní už další část čtvrté kapitoly...

Kapitola čtvrtá: Neobvyklý úkol (2. část)

Cesta k Brumbálově pracovně Nathalii zase pořádně zamotala hlavu, a když se Hagrid důvěrně naklonil ke šklebícímu se chrliči a sdělil mu: "Kokosové kuličky," nebyla o nic moudřejší. Na chrlič to nicméně muselo udělat patřičný dojem, poněvadž nezaváhal ani na okamžik a odhalil před nimi vchod na zdobné točité schodiště.

Portrét pro Bradavice (4.1.)

21. prosince 2008 v 1:29 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Se začátkem další kapitoly chci dodatečně moc poděkovat Polgaře za zařazení mého profilu na stránky HP povídkářů (a samozřejmě i za její komenty:-).
Jinak Nathalie začíná svůj pracovní život v Bradavicích, v brzké době se snad dostanu aspoň k lehkému naťuknutí hlavní zápletky. Tak a teď už to hlavní...

Kapitola čtvrtá: Neobvyklý úkol (1. část)

Následujícího rána Nathalii probudil náhlý poryv větru, který se opřel do jejího okna a zabubnoval hlasitě na okenní tabulky proudem dešťové vody.

Portrét pro Bradavice (3.6.)

18. prosince 2008 v 0:51 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Trvale se zhoršující průběh večera dožene Nathalii k poněkud nejapnému chování, ale nakonec se ubytování v Bradavicích přece jen dočká:-) Tolik úvodem k závěrečné části třetí kapitoly...

Kapitola třetí: Cesta do Bradavic (6. část)

"Buďte zticha, Filchi! A ty, Protivo, koukej padat!" zasyčel Snape ledově a na malou chvíli stočil oči z Nathalie na Filche, který kupodivu okamžitě přestal povykovat a prudce popadaje dech nasupeně pozoroval strašidlo, jež se se sprostými nadávkami vzdalovalo chodbou hlasitě práskajíc Nathaliiným stojanem do okolostojících brnění.

Portrét pro Bradavice (3.5.)

16. prosince 2008 v 0:50 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Onoho deštivého večera není setkáním zdaleka konec...

Kapitola třetí: Cesta do Bradavic (5. část)

Nathalie nakonec přece jen dorazila na úpatí několika schodů vedoucích ke vstupním dveřím. Neměla však náladu obdivovat krásnou dřevořezbu v dubových veřejích, jen do nich prostě zatlačila, a když s úlevou zjistila, že nejsou zamčené, vpadla s tichými slovy díků do vstupní haly.

Portrét pro Bradavice (3.4.)

14. prosince 2008 v 1:23 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
V této části třetí kapitoly povídky Portrét pro Bradavice Nathalie konečně dorazí k hlavní bráně a setká se s někým dobře známým z příběhů Harryho Pottera. Nutno říct, že dotyčný na ni v první chvíli příliš nezapůsobí :-) Vše se vysvětlí až následující den. Ale to už předbíhám...

Kapitola třetí: Cesta do Bradavic (4. část)

Konečně před sebou Nathalie po další hodině strastiplné cesty zahlédla obrys mohutné brány. Úlevou vydechla a vykročila směrem k ní, dokonce se teď dokázala i pousmát, když na vysokých sloupech spatřila okřídlené kance a vzpomněla si na zuřivý rám s kančí hlavou, který zanechala ve svém ateliéru. Daleko za branou se na návrší zdvihaly zdi a věže Bradavic a ona se při pohledu na hrad neubránila upřímnému obdivu.

Portrét pro Bradavice (3.3.)

11. prosince 2008 v 0:37 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
A začíná trochu přituhovat, idylická vidina práce v Bradavicích se ztrácí v temnotě noci a Nathalie má před sebou nelehký večer:-) Více informací v další části třetí kapitoly Portrétu pro Bradavice...

Kapitola třetí: Cesta do Bradavic (3. část)

Hodiny na stěně podniku U Tří košťat odbily šestou, odbily i čtvrt na sedm a ve dveřích se stále nikdo neobjevoval. Nathalie usrkávala vroucí medovinu a nejistě poposedávala na lavici - koho pro ni Brumbál pošle? A jak se vlastně do Bradavic dostanou?

Portrét pro Bradavice (3.2.)

9. prosince 2008 v 1:19 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
A je tu opět pokračování Portrétu pro Bradavice. Tentokrát se na scéně na okamžik objeví nová figura (njn, s postavami J.K. Rowlingové si prostě nevystačím:-), s níž počítám i v budoucím ději. Jestli se tedy v tom svém psaní někdy tak daleko dostanu...

Kapitola třetí: Cesta do Bradavic (2. část)

Nathalie procházela Příčnou ulicí a její nadšení se stupňovalo - do nosu ji udeřila vůně sladkých pochoutek ze zmrzlinářství Floreana Fortescuea (toho musí navštívit, vždyť podle jména je to možná její krajan), zastavila se u výlohy Kouzelného zvěřince a obdivovala právě dovezenou zásilku koťat ("pravé egyptské divoké kočky vás zbaví všeho od krys až po zahradní trpaslíky"), zapsala si do paměti polohu obchodu výrobce kouzelnických hůlek Ollivandera (i když svoji hůlku měla už od prvního ročníku a nenacházela důvod si na ni stěžovat), pousmála se nadšení skupinky asi šestiletých dětí před výlohou krámku Prvotřídní potřeby pro famfrpál, aby vzápětí sama skoro zapomněla dýchat údivem před Velkoprodejnou mžourov obdivujíc snad stovku sov poletujících po krámě nebo odpočívajících na bidýlkách v klecích. S lítostí si vzpomněla na svoji sovu Amélii - dárek od rodičů, když poprvé odjížděla do Krásnohůlek - která zemřela již před několika lety. Nathalie od té doby v skrytu duše toužila po nové sově, jenže takový domácí mazlíček nebyl v mudlovském světě právě obvyklý.

Portrét pro Bradavice (3.1.)

7. prosince 2008 v 1:26 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Tak, a je tu začátek nové kapitoly - Nathalie míří do Bradavic a já si ten její vstup do kouzelnického světa docela užívám, takže z počátku bude tahle kapitola spíš popisnější, ale počítám, že v dalších částech se dost rozjede:-) Za případné komenty předem moc díky, snad se vám bude pěkně číst...

Kapitola třetí: Cesta do Bradavic (1. část)

O tři týdny později seděla Nathalie v příjemném a útulném podniku U Tří košťat a posilňovala se medovinou přesně tak, jak jí Brumbál poradil, když se v Paříži loučili. Do Prasinek se přemístila z Příčné ulice zhruba hodinu předtím a hned se zvědavě rozhlížela po té kouzelné vesničce na úpatí vysokého kopce. Roztomilá barevná stavení se koupala v paprscích pozdně odpoledního slunce, po uličkách se beze spěchu procházeli kouzelníci, čarodějky, ježibaby a různá další kouzelná stvoření, a nad hlavami jim poletovaly sem a tam poštovní sovy. Zlátnoucí listí na stromech pak dodávalo celé scenérii atmosféru vskutku pohádkovou.

Portrét pro Bradavice (2.5.)

4. prosince 2008 v 0:14 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Přináším poslední část druhé kapitoly Portrétu pro Bradavice. Věnuji ji Evče, která si přála rychlé pokračování a navíc sem píše milé komentáře, jež mě udržují při chuti v povídce pokračovat:-)

Kapitola druhá: Věštba (5. část)

Brumbál seděl nehybně v křesle svíraje v rukou těch několik posledních listů papíru a nepřítomně hleděl před sebe. Z jeho výrazu se nedalo nic vyčíst a Nathalie už dávno pochopila, že nemá cenu se ho na cokoli ptát. Pomalu vstala přidržujíc se stolu a nejistě se přemístila do kuchyně udělat další várku čaje.

Portrét pro Bradavice (2.4.)

2. prosince 2008 v 0:55 | evi |  Portrét pro Bradavice - seznam kapitol
Kapitola druhá: Věštba (4. část)

Další kresba podle Nathalie opět dokazovala, že Snape asi těžko bude stát na správné straně. Ze vzdálenosti ne větší, než byla šířka stolu mezi nimi, mířil hůlkou na rozčepýřeného hocha s brýlemi, který se tvářil zároveň znechuceně, nenávistně, ale i trochu nejistě - v několika vteřinách pak padl k zemi a ošklivě si při tom narazil koleno. Ruka mu na okamžik vyletěla k čelu, ale opět ji spustil, jako by nechtěl před Snapem dávat najevo slabost. Nathalie však dál zírala na jizvu nad jeho obočím a náhle se jí v hlavě rozbřesklo.
"To je Harry Potter!" vyjekla překvapeně, jako by sama nevěřila tomu, že se na jejích náčrtech tolikrát objevuje podoba chlapce, jehož nikdy neviděla - chlapce, který zůstal naživu. Brumbál na ni pátravě pohlédl a beze slova přikývl.